Maseczki będą obowiązkowe już zawsze?! Zaskakująca wypowiedź Ministra Zdrowia!

Maseczki będą obowiązkowe już

Maseczki będą obowiązkowe już zawsze?! Ta informacja na pewno nie ucieszy osób, które nie do końca zgadzają się z zakrywaniem ust i nosa maseczką. Zaskakująca wypowiedź Ministra Zdrowia obiegła media. Jak się okazuje, poruszanie się bez maseczki przez jeszcze długi czas nie będzie takie proste! Zobaczcie!

Na pewno nie jest to dobra informacja dla osób, które nie zgadzają się z nakazem noszenia maseczek. Minister Zdrowia Adam Niedzielski udzielił wywiadu w radiu RMF FM. Odpowiedział tam na nurtujące ludzi pytania. Rozmowa Adama Niedzielskiego z Robertem Mazurkiem odbiła się szerokim echem w mediach. Jak się okazuje, musimy pogodzić się z tym, że maseczki będą obowiązkowe już zawsze. Co oznacza, że stanął się one elementem naszej garderoby!

Maseczki będą obowiązkowe już zawsze?!

Podczas rozmowy z redaktorem radia RMF FM, Adam Niedzielski poinformował, że noszenie maseczek będzie obowiązkowe nawet po zakończeniu pandemii koronawirusa. Dlaczego w takim razie pomimo końca pandemii nadal będziemy zmuszeni do zakrywania ust i nosa?

Minister Zdrowia wyjaśnił to faktem, iż szczepionki, które prawdopodobnie pojawią się zaraz po nowym roku i związane z tym szczepienia, będą trwały przez kilka miesięcy. Co więcej, jako pierwsi mają zostać zaszczepione osoby, które walczą z koronawirusem na pierwszej linii frontu. W drugiej kolejności reszta populacji. Jako pierwsi na szczepienia mogą liczyć: pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni i służby mundurowe.

Deklaracje są takie, że w pierwszym kwartale będziemy mieli dostarczone tyle szczepionek, że każdy, kto będzie chciał, to się zaszczepi – powiedział Minister Zdrowia.

Tym samym, nawet jak pandemia koronawirusa nieco odpuści i spadnie liczba osób zakażonych, to i tak będziemy musieli nosić maseczki w określonych przypadkach. Będą to zapewne sklepy, czy galerie handlowe oraz w miejscach, gdzie są zgromadzenia ludzi. Adam Niedzielski dodał również, że szczepienia na pewno potrwają nawet do końca 2021 roku. Jak również wiadomo koronawirus, tak samo, jak grypa, pozostanie z nami już na zawsze.

Do wiosny, takiej później, do początku lata powinniśmy się już zaszczepić. Ta choroba, bo ona będzie cały czas z nami. Proszę się nie łudzić, że ona zupełnie zniknie, powinna zejść do takiego statusu, jakie mają inne choroby

Zobaczcie również: Szczepionka na COVID-19: „Planujemy zaszczepić całą populację dorosłych”

Maseczki będą obowiązkowe już zawsze, źródło: O2.pl, Eska.pl, YouTube.