Kupowała cukierki, płaciła za… buraki. Studentka odpowie za oszustwo i kradzież!

Kupowała cukierki

Do nietypowej sytuacji doszło w jednej z wrocławskich Biedronek. 20-letnia studentka kupowała cukierki, owoce, warzywa oraz inne produkty, które nabijała jako buraki. Co więcej, za część rzeczy nie zapłaciła w ogóle co skutkowało niemalże 10-krotnie niższą kwotą do zapłaty. Młodą kobietę przyłapano na gorącym uczynku. Teraz odpowie nie tylko za kradzież, ale i oszustwo, co niesie za sobą dużo poważniejsze konsekwencje.

Kupowała cukierki, płaciła za… buraki – odpowie na oszustwo i kradzież

Kasy samoobsługowe pojawiają się w coraz to kolejnych sklepach, a klienci chętnie korzystają z tej formy płatności. Zwykle kolejki do nich są krótsze, a ponadto można uniknąć zbędnego w czasie pandemii koronawirusa kontaktu z ludźmi. Studentka jednej z wrocławskich uczelni postanowiła z niej skorzystać, aby… zaoszczędzić pieniądze. Młoda kobieta kupowała cukierki, słodycze, owoce i warzywa, a nabijała je jako buraki, które kosztują o wiele mniej. To jednak nie koniec. Zdecydowała się również na kilka muffinek, bułek i bagietek, które w systemie zaznaczyła jako kajzerki. Studentka za swoje zakupy powinna zapłacić prawie 150 złotych, a kwota nabitych przez nią produktów była niemalże 10 razy niższa.

ZOBACZ TAKŻE: BLACK FRIDAY 2020 – KIEDY WYPADA I CO KUPIMY TANIEJ?

Kobieta chcąc wyjść ze sklepu nie wiedziała, że całej sytuacji bacznie przyglądał się ochroniarz, który zdążył wezwać policję. Nabijanie buraków zamiast cukierków to nie wszystkie oszustwa, których dokonała studentka. Wkrótce okazało się bowiem, że klientka za część zakupów nie zapłaciła w ogóle. Bez skanowania kodu kreskowego od razu pakowała rzeczy do swojej torby.

20-latkę zatrzymano na miejscu. Usłyszała zarzuty popełnienia oszustwa oraz kradzieży. Warto wspomnieć, że wartość skradzionych produktów jest zbyt mała, aby traktować to jako przestępstwo. Nie mniej jednak oszustwo jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności, co niesie za sobą dużo poważniejsze konsekwencje. Młoda kobieta za popełnione czyny stanie przed sądem.

Co ciekawe, 24 listopada, czyli w dzień przyłapania i zatrzymania kobiety, obchodzony jest… Dzień Buraka – poinformował na swoim Twitterze Janusz Piechociński.

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.