Marta Lempart uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet roku!

marta lempart uznana

Marta Lempart uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet roku! Jej nazwisko znalazło się w zestawieniu przygotowanym przez „Financial Times”. Mianowicie, pochodzący z Wielkiej Brytanii dziennik docenił działania liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Jak podaje portal polsatnews.pl, na liście obok Marty Lempart znalazła się między innymi Ursula von der Leyen.

Marta Lempart uznana za jedną z najbardziej wpływowych kobiet roku!

Najnowsze zestawienie najbardziej wpływowych kobiet roku w wykonaniu brytyjskiego dziennika „Financial Times”, wywołało dzisiejszego poranka ogromną burzę w polskich mediach! Wszystko przez to, że znalazła się tam Polka – liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Marta Lempart.

„Financial Times” zauważył, że Marta Lempart była jedną z głównych inicjatorek strajków, które w Polsce mają miejsce z różnym nasileniem już od końca października. Wtedy też ogłoszono wyrok Trybunału Konstytucyjnego odnośnie aborcji, który odbił się szerokim echem na całym świecie i wywołał potężne kontrowersje. Gwoli ścisłości – uznano w nim, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. nie jest zgodny z konstytucją. Chodzi o zezwolenie na aborcję w przypadkach ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, która zagraża życiu dziecka.

W brytyjskim dzienniku można przeczytać wypowiedzi Marty Lempart, które przytacza portal polsatnews.pl. Ich część cytujemy poniżej:

W domu nie mieszkam od tygodni. Mój adres i numer telefonu opublikowały grupy neofaszystowskie, nawołując do przemocy.

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZY MONOLIT ZNIKNĄŁ Z USA I POJAWIŁ SIĘ W EUROPIE! CZYM JEST TAJEMNICZY POSĄG? DLACZEGO POJAWIA SIĘ ZNIKĄD W RÓŻNYCH ZAKĄTKACH ŚWIATA? INTERNAUCI SNUJĄ RÓŻNE TEORIE

Marta Lempart w jednym zestawieniu tuż obok bardzo głośnych nazwisk

Jak się okazuje, w zestawieniu „Financial Times” oprócz Polki, znalazło się także kilka bardzo głośnych kobiecych nazwisk z całego świata. Można tam zobaczyć między innymi wspomnianą już wcześniej Ursulę von der Leyen, która na co dzień jest przewodniczącą Komisji Europejskiej. Znalazło się tam także miejsce dla Sarah Gilbert, a więc kobiety mającej ogromny wkład w prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.

źródło: Twitter, polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.