Marsz Klimatyczny w Warszawie: mandaty dla aktywistów za zaśmiecanie

marsz klimatyczny

Marsz Klimatyczny w Warszawie – wielu aktywistów nie będzie wspominać go dobrze. A to przez to, że zakończył się on dla nich mandatami oraz wnioskami o ukaranie do sądu. Wszystko przez blokowanie drogi a także śmiecenie. Jak donosi rmf24.pl, funkcjonariusze wystawili aż 7 mandatów, natomiast wniosków o ukaranie do sądu – bagatela – 39. 

Marsz Klimatyczny w Warszawie: mandaty dla aktywistów za zaśmiecanie

Marsze Klimatyczne w których udział biorą ekolodzy, wielu kojarzą się z dbaniem o nasze środowisko. Jakże groteskowo wyglądają zatem mandaty, które ich uczestnicy dostali po ostatniej manifestacji w Warszawie. Mianowicie, policja wystawiła ich aż 7 – dotyczyły zaśmiecania. Ponadto funkcjonariuszom nie spodobało się blokowanie ruchu. W związku z tym wypisano 39 wniosków o ukaranie do sądu. W marszu początkowo miało brać udział około 8 tysięcy ludzi. Po jego zakończeniu, część uczestników postanowiła nadal manifestować swoje przekonania. Tym właśnie sposobem zablokowano jezdnię Alei Jerozolimskich. Dodatkowo na drodze rozsypano trociny.

ZOBACZ TAKŻE: POŚLUBIŁ 81-LETNIĄ KOBIETĘ ABY UNIKNĄĆ SŁUŻBY WOJSKOWEJ! SKANDAL NA UKRAINIE UJRZAŁ ŚWIATŁO DZIENNE

„Nie ma policjantów na martwej planecie”

Protestujący w stronę służb wykrzykiwali przeróżne hasła. Jedno z nich brzmiało właśnie „nie ma policjantów na martwej planecie”. Ostatecznie, funkcjonariusze wobec kilkudziesięciu osób zmuszeni byli użyć siły, jednakże nikt nie doznał obrażeń.

Aktywiści na jezdni rozłożyli nawet namiot w kształcie kuli ziemskiej. Grupa dwudziestu osób która go otoczyła, postanowiła się do niego przykuć.

źródło zdjęcia: pap.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.