Polska z brązowym medalem! Francuzi rozbici

polska z brązowym medalem

Polska z brązowym medalem Mistrzostw Europy! Biało-czerwoni w meczu o najniższy stopień podium europejskiego czempionatu, rozbili Francję 3:0 na terenie rywali. Podopieczni Vitala Heynena tym razem zagrali na wysokim poziomie, bardzo skoncentrowani i pewni swego. Mimo zdobycia krążka, pozostaje spory niedosyt, że do kraju nie wrócą ze złotem.

Polska z brązowym medalem Mistrzostw Europy! Francja bez szans

Polacy w iście mistrzowskim stylu powetowali sobie zaskakującą, a nawet sensacyjną porażkę w półfinale Mistrzostw Europy. Tam lepsi od biało-czerwonych okazali się bardzo dobrze dysponowani Słoweńcy. W meczu o brąz podopieczni Vitala Heynena mieli spotkać się z rywalem w teorii silniejszym od półfinałowego przeciwnika. Los skojarzył nas z Francuzami, którzy w przedostatniej fazie rozgrywek musieli uznać wyższość Serbii. Polacy imponowali koncentracją, dobrymi wyborami i przytomnością umysłu, dzięki której zdobyli wiele ważnych punktów. Dobrze funkcjonowało również przyjęcie.

ZOBACZ TAKŻE: AKTYWIŚCI Z MARSZU KLIMATYCZNEGO Z MANDATAMI ZA ZAŚMIECANIE ŚRODOWISKA! 

Mimo brązowego medalu, pozostaje spory niedosyt

Wszystkie trzy sety, choć momentami zacięte, skończyły się zwycięstwem Polski. Biało-czerwonych w akcji oglądało się naprawdę dobrze. Tym większy jest niedosyt – bo z taką grą, nie powinniśmy mieć problemu ze zdobyciem złotego krążka.

W finale Słowenia zmierzy się z Serbią. Dla naszej drużyny narodowej i tak należą się ogromne brawa i gratulacje. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że jej głównym celem jest medal igrzysk olimpijskich. Być może warto pewne rezerwy zostawić właśnie na przyszłoroczne zmagania w Tokio.

Polska 3:0 Francja (26:24, 25:22, 25:21)

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.