Małpia ospa: pierwszy kraj w Europie wprowadza kwarantannę

nowe informacje o asteroidzie

Małpia ospa: pierwszy kraj w Europie wprowadza kwarantannę. Sytuacja związana z małpią ospą stale się rozwija. Teraz interesujące doniesienia docierają z Belgii, gdzie zdecydowano o kwarantannie dla osób, u których zostanie potwierdzone zakażenie. Wiadomo ile ma trwać kwarantanna dla pacjentów z małpią ospą. To pierwszy kraj w Europie, który zdecydował się na takie kroki. Jak przebiega zakażenie i na jakie objawy powinno się zwrócić uwagę?

Małpia ospa: pierwszy kraj w Europie wprowadza kwarantannę. Wiadomo ile potrwa

Coraz więcej mówi się o małpiej ospie. Jak się okazuje, wirus dociera do kolejnych krajów. W niektórych z nich zagrożenie traktuje się bardzo poważnie i wprowadzane zostają bardzo rygorystyczne kroki. Tak stało się choćby w Belgii. To pierwszy europejski kraj, który zdecydował się na wprowadzenie kwarantanny dla zakażonych wirusem małpiej ospy. Jak czytamy w serwisie o2.pl, kwarantanna dla zakażonych w Belgii wynosi 21 dni. Serwis „Politico” podaje, że jak dotąd zdiagnozowano tam cztery przypadki potwierdzonych zakażeń.

W Belgii zaczęto się też zastanawiać, co z osobami, które miały kontakt z zakażonymi. Jak dotąd nie podjęto jednak decyzji o samoizolacji. Zaleca się jednak, aby w takich przypadkach zachować szczególną uwagę i sprawdzać, czy nie występują niepokojące objawy.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY ZAMAZANY DOM W GOOGLE MAPS – TYM RAZEM POWÓD PRZERAŻA. HISTORIA JAK Z HORRORU [FOTO]

Belgijski Instytut Medycyny Tropikalnej o ryzyku większej epidemii małpiej ospy

Portal o2.pl, powołując się na belgijski „Le Soir” pisze o tym, czy istnieje szansa wybuchu większej epidemii małpiej ospy. Jak się jednak okazuje – nie powinno to nastąpić. Tak przynajmniej uważa Belgijski Instytut Medycyny Tropikalnej.

WHO trzyma rękę na pulsie i podaje dokładne wyliczenia dotyczące małpiej ospy. Jak dotąd – poza Afryką – odnotowano 92 przypadki zakażenia wirusem. Wystąpiły one w następujących krajach: Australia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Wielka Brytania, Kanada, Belgia, USA, Hiszpania, Włochy, Francja.

Małpia ospa – objawy

Pierwsze symptomy po zakażeniu mogą pojawić się już w ciągu 5-21 dni. Na początek doświadcza się gorączki, typowych dla chorób bóli mięśni, pleców, głowy, pojawiają się też dreszcze i silne osłabienie. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na obrzęk węzłów chłonnych. To jeden z bardziej istotnych objawów zakażenia. Po kilku dniach od wystąpienia gorączki pojawia się ostra wysypka. Najczęściej początkowo pojawia się ona na twarzy.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.