Makabryczne odkrycie na Pomorzu! Żubr z odciętą głową

makabryczne odkrycie na pomorzu

Makabryczne odkrycie na Pomorzu! Turyści w miejscowości Dąbrówno (powiat słupski) na swojej drodze natrafili na zwłoki żubra. Zwierzę w dodatku miało odciętą głowę. Przerażające znalezisko miejsce miało wczoraj wieczorem. Policja szuka sprawców, którzy zamordowali żubra. Nie ma bowiem niemal żadnych wątpliwości, że czynu tego dokonali ludzie. Mówi się, że zwierzę ma rany postrzałowe. 

Makabryczne odkrycie na Pomorzu! Żubr z odciętą głową

Nie tak wyobrażali sobie feralny spacer turyści na Pomorzu. Na swojej drodze natrafili na ciało potężnego, nieżyjącego już żubra. Gdyby tego było mało, zwierzę miało odciętą głowę. Niemal pewne jest, że potwornego czynu dopuścili się ludzie. Pojawia się jednak pytanie – co nimi kierowało? Policja już teraz poszukuje sprawców tego mrożącego krew w żyłach czynu. Funkcjonariusze są już po przesłuchaniach świadków, zabezpieczyli także miejsce znaleziska oraz wszystkie ślady mogące dać jakikolwiek trop w sprawie. Portal rmf24.pl przytacza także słowa Moniki Sadurskiej, która jest rzeczniczką policji w Słupsku. Wynika z nich, że na ciele zwierzęcia ujawniono rany postrzałowe.

ZOBACZ TAKŻE: ZNANY DZIENNIKARZ KTÓRY POTRĄCIŁ 77-LETNIĄ KOBIETĘ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH UNIEWINNIONY. JEGO POJAZD NIE MIAŁ BADAŃ TECHNICZNYCH I UBEZPIECZENIA, A ON SAM NIE DYSPONOWAŁ PRAWEM JAZDY!

Trwają specjalistyczne badania ciała zwierzęcia

Jak się okazuje, trwają dokładnie badania nad tuszą oraz głową żubra. Mają one określić między innymi to, czy zwierzę zostało pozbawione głowy za życia. Ustalone ma także zostać, z jakiej broni strzelano do żubra. 

Policja chce zbadać, czy w tym okresie w pobliskich terenach nie odbywają się polowania. To może wskazać drogę do ewentualnych kolejnych świadków. Funkcjonariusze będą mogli także przesłuchać kolejne osoby.

źródło zdjęcia: naukawpolsce.pap.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.