Zwolnili trenera, bo zbyt wysoko wygrał mecz. Chodzi o brak szacunku dla rywala

zwolnili trenera

Zwolnili trenera, bo zbyt wysoko wygrał mecz! Kuriozalna zdawałoby się sytuacja miała miejsce we Włoszech. Młody zespół prowadzony przez Massimiliano Ricciniego wygrał swoje spotkanie aż 27:0. Jednakże, nie wszystkim się to spodobało. Mowa tutaj o działaczach zwycięskiej ekipy, którzy zdecydowali się na zwolnienie swojego szkoleniowca. Uznali, że osiągnięcie takiego wyniku to brak szacunku dla rywala, a cała sytuacja godzi w postawę fair-play.

Zwolnili trenera, bo zbyt wysoko wygrał mecz. Powodem brak szacunku dla rywala

Życie trenerów piłkarskich nie zawsze jest usłane różami. Ciekawa i wymarzona dla wielu praca, często zamienia się w koszmar. Wydawać by się mogło, że najgorszymi są sytuacje, gdzie z powodu osiąganych złych wyników drużyna postanawia zwolnić szkoleniowca. Jak jednak pokazuje najnowszy przykład – nawet zbyt wysokie zwycięstwo może okazać się przyczyną utraty pracy. Na własnej skórze przekonał się o tym Massimiliano Riccini, który prowadził młodzieżową włoską drużynę Invicta Sauro. Jego zespół wygrał aż 27:0 z Mariną Calcio. Nie spodobało się to władzom klubu, które wszystko uznały za brak szacunku do rywala i zwolniły zwycięskiego trenera.

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRYCZNE ODKRYCIE NA POMORZU! TURYŚCI ZNALEŹLI NIEŻYWEGO ŻUBRA Z ODCIĘTĄ GŁOWĄ

Prezes rywali przepraszał jeszcze na boisku

Prezes zespołu który wygrał w niezwykle okazałych rozmiarach, swoich rywali przepraszał jeszcze na boisku. W sieci pojawiają się różnorakie reakcje na taką a nie inną postawę władz klubu. Wielu osobom nie podoba się fakt, że młodzi piłkarze nie mogą pokazać pełni swoich umiejętności tylko dlatego, że przeciwnik jest słabszy. Inni natomiast pochwalają postawę prezesa Invicta Sauro – są to ludzie, którzy zasady fair-play postrzegają właśnie w taki a nie inny sposób. 

Prezes Paulo Brogelli zauważył, że celem jego drużyny jest nie tylko szkolenie młodych zawodników, lecz także wychowywanie ich w sportowym duchu. Natomiast poniżanie rywala tak wysokim wynikiem, godzi w jego postrzeganie wizji drużyny.

To, co się stało, jest antytezą rzekomych wartości młodzieżowej piłki nożnej.

źródło zdjęcia: en24.news

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.