Majątek premiera Mateusza Morawieckiego wart grube miliony – kwota może was zaskoczyć!

morawiecki nie owija

Na oficjalnej stronie Sejmu opublikowano zeznanie majątkowe Mateusz Morawieckiego. Majątek premiera wyceniono na kilkadziesiąt milionów złotych! Na swoim koncie posiada niecałe 5 mln zł, natomiast większość majątku stanowią nieruchomości. Ile są warte i gdzie się znajdują? Poznajcie szczegóły!

Majątek premiera Mateusza Morawieckiego

W sieci opublikowano zeznanie majątkowe Mateusza Morawieckiego. Warto dodać, że premier w 2013 roku podpisał ze swoją żoną umowę o podziale majątku. Jak sam powiedział, nie zamierza mieć działalności gospodarczej, dlatego założyła ją jego żona.

Wszelkie nieruchomości, które były dochodowe, przejęła moja żona. Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje – powiedział Morawiecki w 2019 roku w rozmowie z tygodnikiem Sieci.

Okazuje się, że nieruchomości, o których wspomniał jest całkiem sporo. Premier posiada dom o powierzchni 150 metrów kw., znajdujący się na działce o wielkości 0,46 ha. Znajdują się tam również inne zabudowy oraz budynki gospodarcze. Szacowana wartość nieruchomości to około 1,9 mln zł. Szef rządu w zeznaniu majątkowym wpisał również mieszkanie o powierzchni o 72,4 metrów kw, warte ponad milion złotych. To jednak wciąż nie koniec. Morawiecki zadeklarował również posiadanie 100-metrowego domu na działce o powierzchni 3100 metrów kw. o wartości około 3-3,5 mln zł, połowy szeregówki o powierzchni 180 metrów kw. wraz z działką ok. 400 metrów kw. wartą około 600 tys. zł, a także działki rolnej o powierzchni 2 ha wycenioną na 200 tys. zł. Ponadto Morawiecki poinformował o kuchennej zabudowie wartej 60 tys. zł oraz meblach o łącznej kwocie około 270 tys. Z tytułu wynagrodzenia KPRM Mateusz Morawiecki otrzymał ponad 217 tys. zł, natomiast z tytułu diety niewiele ponad 4 tys. zł.

ZOBACZ TAKŻE: ILE ZARABIA PIERWSZA DAMA? TA KWOTA MOŻE WAS ZASKOCZYĆ

Majątek Iwony Morawieckiej

Z kolei serwis wp.pl oszacował majątek żony premiera. Okazuje się, że kobieta jest właścicielką dwóch działek na wrocławskim Oporowie, których łączna powierzchnia to 15 ha. Wartość szacuje się na 12,8 mln zł. Posiada również lokal użytkowy znajdujący się przy Rynku, dwa mieszkania o wartości 700 tys. zł i pół miliona zł oraz dwa mieszkania na warszawskim Mokotowie o łącznej wartości  ponad 6 mln zł. Ponadto, wspólnym majątkiem Morawieckich jest także segment o powierzchni 180 metrów kw we Wrocławiu o wartości ok. 1,35 mln zł.

Reasumując, Wirtualna Polska wyliczyła, że łączna wartość nieruchomości szefa rządu oraz jego żony opiewa na kwotę blisko 31 mln zł. Dodając do tego pieniądze ze sprzedaży jednej z nieruchomości oraz pieniądze zgromadzone na koncie premiera, łączna kwota majątku to około 40 mln zł. 

 

źródło: businessinsider.com.pl, gazetaplus.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.