Ludwik Dorn nie żyje – polityk zmarł w wieku 67 lat

Ludwik Dorn

W wieku 67 lat zmarł Ludwik Dorn. Były wicepremier i marszałek Sejmu odszedł w czwartek. Informację potwierdziła Interia. W sieci pojawiło się wiele wspomnień związanych z politykiem. 

Ludwik Dorn nie żyje

W czwartek 7 kwietnia 2022 roku zmarł Ludwik Dorn – polityk, publicysta, w 2007 marszałek Sejmu V kadencji, współzałożyciel partii Prawo i Sprawiedliwość. Informację o śmierci potwierdziła Interia.

ZOBACZ TAKŻE: ZMARŁ NAJSTARSZY POLAK – BYŁ REKORDZISTĄ W BIEGU STULATKÓW

„Odszedł Ludwik Dorn. Wybitny parlamentarzysta, patriota. Dobrze przysłużył się Polsce. Należy mu się godne upamiętnienie w Sejmie” – napisał na Twitterze Szymon Hołownia.

Kim był?

Ludwik Dorn urodził się w rodzinie polskich żydów 5 czerwca 1954 w Warszawie. Studiował socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. W 1980 wstąpił do NSZZ „Solidarność”, a po 9 latach zaangażował się w działalność polityczną. Wkrótce rozpoczął współpracę z braćmi Kaczyńskimi, by w 2001 założyć partię Prawo i Sprawiedliwość. 31 października 2005 został ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Następnie został powołany na stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów.

 

źródło: Interia, Radio Zet, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.