Lockdown w Polsce – kiedy decyzja? Prof. Horban podaje datę

kina restauracje sklepy

Lockdown w Polsce – kiedy spodziewać się decyzji? Jak się okazuje, rząd pilnie przygląda się sytuacji, jaka panuje na zachodzie Europy. Właśnie tam bowiem nowy wariant wirusa – tak zwana Delta – daje się coraz mocniej we znaki. Wobec tego zaczynają powracać niektóre z restrykcji. W naszym kraju sytuacja jak na razie jest pod kontrolą, jednak rząd – gdy tylko sytuacja będzie tego wymagać – z pewnością podejmie trudne decyzje, które wielu mogą się nie spodobać. Mówił o tym prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera do spraw COVID-19. Podał nawet datę, kiedy można spodziewać się ewentualnej decyzji. Czasu jest mniej niż może się wydawać.

Lockdown w Polsce – kiedy decyzja? Prof. Horban podaje datę, czasu mniej niż może się wydawać

Koronawirus nadal nie daje za wygraną na całym świecie. Świadczy o tym jego nowy wariant – Delta. Aktualnie coraz bardziej rozprzestrzenia się on na zachodzie Europy. Nieuniknione jest to, że także w Polsce będzie on powodem mocniejszego wzrostu zakażeń. Jak wielki on jednak może się okazać? To trudno przewidzieć i wiele zależy z pewnością od tempa szczepień.

Pewne jest jednak, że jeśli mocno da się on we znaki w Polsce – obostrzenia w jakimś stopniu powrócą. Mówił o tym prof. Andrzej Horban, który jest głównym doradcą premiera do spraw CODIV-19. Wszystko miało miejsce w programie „Newsroom WP”. Horban mówił tam między innymi o możliwości powrotu powrotu obostrzeń do naszego kraju:

Jeżeli dojdzie do zwiększenia liczby zakażeń, na przykład tak jak w Portugalii, gdzie jest 240 osób zakażonych na 100 tys. mieszkańców, to oczywiście tak.

Po czym dodał, że obostrzenia raczej wprowadzane mają być regionalnie:

Wtedy będziemy starać się wybierać powiaty, gdzie ten odsetek osób zaszczepionych jest niewielki.

ZOBACZ TAKŻE: ZBRODNIA W BOROWCACH – SĄSIAD RODZINY, KTÓRĄ SPOTKAŁ DRAMAT ZDRADZA, CO PRZED WSZYSTKIM ROBIŁ I MÓWIŁ MORDERCA

Kluczowa data to koniec wakacji – ostatnie dni sierpnia i początek września

Horban zwrócił uwagę na fakt, że wprowadzanie obostrzeń nie dotyczy jedynie zablokowania drogi zakażeń wirusem, ale też stworzenie sytuacji, kiedy służba zdrowia nie będzie aż nadto obciążona, a szpitale nie będą przepełnione.

Doradca premiera wspomniał również, kiedy najprędzej należy się spodziewać ewentualnych decyzji ze strony polskiego rządu. Wiele wskazuje na to, że będzie to końcówka wakacji – koniec sierpnia i początek września. Słowa Horbana przytacza portal o2.pl:

Kluczowe w podejmowaniu decyzji będą dane z końca sierpnia i początku września.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.