Kim Dzong Un zmienił wygląd! Koreańczycy nie kryją łez!

Kim Dzong Un

Kim Dzong Un już tak nie wygląda! Przywódca Korei Północnej postanowił zadbać o swoje zdrowie i zrzucić zbędne kilogramy. Okazuje się, że historia związana z podjęciem decyzji o diecie nie jest tak oczywista. Koniecznie poznajcie szczegóły i zobaczcie, jak zmienił się Kim.

Kim Dzong Un schudł

Komunistyczne rządy przywódcy Korei Północnej nie od dziś budzą skrajne emocje i ogromne kontrowersje. O dyktatorze wciąż nie przestaje być głośno. Jak informuje południowokoreańska gazeta „Chosun Ilbo”, Kim postanowił pozbyć się dodatkowych kilogramów, a ponadto zadbać o zdrowie. Co więcej, apel o dietę miała wydać rodzina partyzanta, który walczył z Japończykami w czasach okupacji. Z prasy dowiadujemy się również, że cały lud niezwykle troszczy się o swojego przywódcę, a zdrowie „Najwyższego Przedstawiciela Całego Narodu Koreańskiego” to marzenie wszystkich obywateli Korei Północnej. Kim początkowo nie był wystarczająco przekonany do diety, a jego motywacja, by schudnąć była niewielka. Dyktator rzekomo miał powiedzieć:

Jeszcze niczego nie zrobiłem dla ludzi.

Co więcej, pismo z prośbą o zadbanie o swoje zdrowie miało trafić do Kim Dzong Una dokładnie 15 kwietnia, czyli w rocznicę urodzin jego dziadka – Kim Ir Sena, który stworzył Koreę Północną.

ZOBACZ TAKŻE: KIM DZONG UN WPROWADZIŁ W KOREI PÓŁNOCNEJ ZASKAKUJĄCY ZAKAZ DOTYCZĄCY… MODY!

Przywódca Korei Północnej dopiero po czasie miał przystać jednak na dietę i chęć schudnięcia. Przyczynić mieli się do tego współpracownicy Kima w tym Ri Pyong-chol – członek biura politycznego Partii Pracy Korei. Niedługo później dyktator zniknął i publicznie pokazał się dopiero w połowie czerwca. Swoim nowym wizerunkiem i zdecydowanie szczuplejszą budową ciała wzbudził ogromne poruszenie.

Kim Dzong Un schudł

Żeby tego było mało Telewizja Korei Północnej postanowiła wykorzystać fakt wielkiej przemiany Kima i przeprowadzić rozmowy z mieszkańcami kraju. Pytano ich o przywódcę, na co jeden z mężczyzn odpowiedział:

Łamało się moje serce, gdy widziałem, jak jest wychudzony.

Warto zauważyć, że wyemitowany w telewizji publicznej materiał to jeden z wielu elementów propagandy. Szacuje się, że Kim Dzong Un mógł ważyć nawet 140 kg przy wzroście 170 cm, kiedy średnia waga Koreańczyków to około… 52 kg.

źródło: wiadomosci.wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.