Lockdown brany pod uwagę! Rząd jeszcze zaostrzy restrykcje w Polsce?

lockdown w polsce

Lockdown brany pod uwagę! Do sensacyjnych informacji dotarł portal Radia ZET. Jak donoszą tamtejsi dziennikarze, jeżeli sytuacja związana z czwartą falą pandemii nadal nie będzie ulegać poprawie – rząd może jeszcze bardziej zaostrzyć restrykcje. Na wiadomosci.radiozet.pl czytamy: „W skrajnej sytuacji rządzący nie wykluczyli scenariusza z lockdownem”. O wszystkim na antenie radia mówił rzecznik rządu, Piotr Müller.

Lockdown brany pod uwagę! Rząd jeszcze zaostrzy restrykcje panujące obecnie w Polsce?

Cały kraj z uwagą przygląda się temu, jak rozwija się czwarta fala pandemii w Polsce. Niestety, jak na razie zbiera ona śmiertelne żniwo. Tylko wczoraj odnotowano ponad 600 zgonów. Przybyło także bardzo dużo nowych zakażeń. Od wczoraj obowiązują również zaostrzone limity w wielu miejscach publicznych, takich jak kina i restauracje. Nie wliczają się w nie jednak osoby zaszczepione. Okazuje się jednak, że jeżeli sytuacja nadal nie będzie ulegać poprawie, rząd może zastosować kolejne środki. O wszystkim na antenie Radia ZET mówił rzecznik rządu, Piotr Müller:

Jeśli sytuacja by się pogorszyła, to nie wykluczam zaostrzenia limitów, które obowiązują teraz. Można obniżyć liczby, które są w tej chwili. Są też obszary, w których nie ma daleko idących ograniczeń.

Gdyby tego było mało, Piotr Müller nie wykluczył nawet potencjalnego lockdownu, który wydaje się ostateczną metodą walki z szalejącą pandemią. On mógłby pojawić się wtedy, gdy sytuacja znacząco się pogorszy:

Bierzemy pod uwagę efekty potencjalnego lockdownu. Przeżywaliśmy już raz i nikt z nas nie chciałby przejść do takiej formy.

ZOBACZ TAKŻE: „DOPŁATA ZA NIEWSPÓŁPRACUJĄCE DZIECKO” – PARAGON OD DENTYSTY W OŻAROWIE MAZOWIECKIM WYWOŁAŁ BURZĘ W SIECI. CZY TO JUŻ PRZESADA?

Od 15 grudnia w Polsce nowe obostrzenia. Wiadomo co z Sylwestrem

Jak dobrze wiadomo, od środy 15 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczą one głównie jeszcze ostrzejszych limitów w takich miejscach, jak kina czy restauracje. Limity zmniejszono do 30% dla osób niezaszczepionych. Ponadto zdecydowano się na zamknięcie klubów i dyskotek. Te jednak – wyjątkowo – będą mogły być otwarte na zabawę Sylwestrową.

źródło: Radio ZET

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.