Agresywny pieszy vs chłopak na hulajnodze w Gdyni [WIDEO]

agresywny pieszy

Agresywny pieszy vs chłopak na hulajnodze w Gdyni! W sieci opublikowano nagranie prezentujące konflikt pieszego z poruszającym się hulajnogą elektryczną chłopakiem. Sprawa mogła skończyć się z udziałem policji, jednakże mundurowi – wydawać by się mogło słusznie – raczej zbagatelizowali zgłoszenie. Zobaczcie nagranie i oceńcie sami!

Agresywny pieszy vs chłopak na hulajnodze w Gdyni

Hulajnogi, zwłaszcza te elektryczne, w ostatnim czasie są coraz popularniejsze – także w Polsce. Na drogach rowerowych, chodnikach i ulicach widać ich każdego dnia coraz więcej. Tu właśnie rodzi się problem – gdzie użytkownicy tego typu pojazdów powinni tak właściwie się poruszać? Jak się okazało, wysyp elektrycznych pojazdów nieco zaskoczył prawo. Generalnie rzecz ujmując jednak, jak na razie poruszający się na elektrycznej hulajnodze ma prawo jeździć po chodniku, zachowując rzecz jasna szczególną ostrożność. Jak widać na poniższym nagraniu, nie każdy to wie.

Policja zbagatelizowała sprawę

Oglądając nagranie, komentujący w większości stają po stronie młodego chłopaka. Być może kluczowa jest tutaj dość nieprzyjemna postawa osoby dzwoniącej na policję. Z drugiej strony, wielu osobom nie do końca podoba się fakt, że hulajnogi osiągające dość duże prędkości, poruszają się tam gdzie piesi. Grozi to ryzykiem potrąceń, które mogą okazać się opłakane w skutkach. Czy konflikt zostanie w końcu rozwiązany? Przy rosnącej popularności elektrycznego gadżetu, jest to nieodzowne.

ZOBACZ TAKŻE: ROBAKI W KANAPCE W MCDONALD! 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.