LGBT w bajce dla dzieci. Kontrowersyjna para kucyków

LGBT w bajce dla dzieci. W jednym z najnowszych odcinków serii My Little Pony, zawarty będzie wątek opowiadający o lesbijskiej parze kucyków. W niektórych środowiskach takie posunięcie wywołuje niemałe kontrowersje. Głos w całej sprawie zabiera natomiast twórca kreskówki.

LGBT w bajce dla dzieci – to nie pierwszy przypadek

LGBT w bajce dla dzieci to o dziwo wcale nie jest nowość. Całkiem niedawno dużo mówiło się o kanadyjsko-amerykańskim serialu „Artur”. Właśnie tam, w zeszłym miesiącu miała miejsce scena ślubu Pana Ratburna i Patricka. Obaj panowie stali na ślubnym kobiercu w eleganckich garniturach.

Niektóre amerykańskie stacje zdecydowały się na to, aby nie emitować odcinka. Za powód przedstawiano to, że boją się o nadszarpnięcie zaufania rodziców dzieci, które śledzą losy bohaterów serialów pokazywanych w konkretnych telewizjach.

LGBT w bajce dla dzieci – My Little Pony

Jak się okazuje, już jutro (15 czerwca) ma zostać wyemitowana kolejna bajka z motywem LGBT. Tym razem padło na bardzo popularną produkcję – My Little Pony. Właśnie tam, na ekranie będzie można zobaczyć lesbijską parę kucyków.

Wszystko będzie mieć miejsce w odcinku pod tytułem „The Last Crusade”. Para kucyków opiekuje się innym, małym, który jest w wieku szkolnym.

LGBT w bajce dla dzieci – głos zabrał twórca

Głos na temat całych rewelacji zabrał producent serialu dla dzieci, Michael Vogel. Jest on zachwycony, że pomysł w końcu wejdzie w życie. Podkreśla on, że zawsze dążył do tego, aby losy kucyków w serialu odzwierciedlały losy życia ludzi. Perypetie z ekranu kreskówki często z łatwością można przenieść właśnie na ludzką codzienność.

LGBT w bajce – reakcje

Reakcje, jak zwykle zresztą w takich sytuacjach, są różne. Zdania ludzi natomiast – podzielone. Część nie widzi w pomyśle autora nic nadzwyczajnego, natomiast dla innych drastyczne wprowadzanie takich treści do bajek jest zbyt agresywną polityka LGBT. Wydaje się jednak, że świat staje się coraz bardziej tolerancyjny. Bardzo możliwe zatem, że to dopiero początek, a podobne motywy w bajkach zagoszczą na stałe już niebawem.

źródło zdjęć: youtube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.