Lekarze uśmiercają sparaliżowanego Vincenta Lamberta. Płakał po usłyszeniu decyzji

Lekarze uśmiercają sparaliżowanego Vincenta Lamberta. Decyzją francuskich lekarzy oraz tamtejszego sądu, Vincent Lambert zostanie uśmiercony. Ten proces już się zaczął. 42-letni mężczyzna w wyniku wypadku na motocyklu z 2008 roku, żyje w stanie minimalnej świadomości i cierpi na całkowity paraliż. Oddycha jednak samodzielnie. Sprawa budzi ogromne kontrowersje, a rodzina Lamberta opublikowała film, gdzie na wieść o wyroku – ten płacze. 

Płakał po usłyszeniu decyzji

Jak podają zagraniczne media, nadchodząca próba uśmiercenia sparaliżowanego pacjenta będzie już drugim takim podejściem francuskich lekarzy. Za pierwszym razem, procedurę wstrzymano na wniosek Sądu Apelacyjnego w stolicy Francji – Paryżu. Teraz jednak o sprawie znów zrobiło się niezwykle głośno, gdyż lekarze znów zgodnie z prawem mogą pozbawić Vincenta Lamberta pokarmu i wody. Taką decyzję wydał francuski sąd. W sieci z kolei udostępniono film, na którym Lambert dowiaduje się o czekającej go przyszłości – nagranie mówi samo za siebie:

Lekarze uśmiercają sparaliżowanego pacjenta

Mężczyźnie zarzuca się zupełny brak świadomości. Z tego rodzaju osądami nie zgadza się jego rodzina, a powyższy film ma być na to jednym z dowodów. Lamberta przy życiu nie podtrzymuje także żadna aparatura, jego narządy pracują samodzielnie.

Lekarze

Matka pacjenta szuka pomocy poza granicami Francji

Po usłyszeniu wyroku, matka poszkodowanego przed laty w motocyklowym wypadku Lamberta, zwróciła się o pomoc do ONZ. Przed Komitetem Praw Osób Niepełnosprawnych, matka pacjenta, Viviane Lambert przekonywała, że jej syn nawiązuje relacje i reaguje – wbrew temu, co mówią francuscy lekarze. 

Sprawa budzi ogromne kontrowersje na całym świecie, a obszernie na jej temat wypowiadają się także internauci. Poniżej znajduje się jeden z komentarzy w serwisie wykop.pl, gdzie sprawę bardzo żywiołowo się omawia:

Jeśli są w stanie poznać decyzję Lamberta i on chce żyć, to powinni go zwolnić do domu pod opiekę rodziny […]. Powinno to być jakoś inaczej zorganizowane, bo jeśli szpital nie jest w stanie nic zrobić, ani pomóc, a jedynie go karmią i myją, to są inne miejsca od tego, a szpitalne łóżko może się przydać komuś innemu.

źródło zdjęć: lifesitenews.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.