Legalizacja marihuany sposobem na ożywienie gospodarki po pandemii – NY podjął już decyzję!

Legalizacja marihuany

Pandemia koronawirusa miała druzgocący wpływ na światową gospodarkę. Okazuje się, że legalizacja marihuany mogłaby ją ożywić. Gubernator Nowego Jorku zapowiedział, że już wkrótce narkotyk zostanie zalegalizowany do użytku dla osób dorosłych. Zmiana ma pomóc w walce z kryzysem ekonomicznym. 

Legalizacja marihuany sposobem na ożywienie gospodarki

Legalizacja marihuany wzbudza duże kontrowersje nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najpopularniejszych narkotyków, po który sięga spora część społeczeństwa. Marihuana to używka uwielbiana także przez wielu Nowojorczyków. Okazuje się, że mieszkańcy Nowego Jorku już niebawem będą mogli legalnie palić trawkę. Motywacją do zmiany prawa jest potężny kryzys ekonomiczny, z którym Stany usilnie próbują walczyć. Legalizacja narkotyku niewątpliwie przyczyniłaby się do ożywienia gospodarki.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zapytany, kiedy nastąpi legalizacja odpowiedział:

Wkrótce, ponieważ teraz potrzebujemy pieniędzy (…) Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić, ale jedną z korzyści jest to, że legalizacja marihuany przynosi dochody, na wszystkie stany, ale szczególnie ten stan. Potrzebujemy przychodów i będziemy przeszukiwać źródła dodatkowych przychodów – powiedział w rozmowie z Sixth & I.

Co więcej, próba legalizacji ma rozpocząć się już na początku 2021 roku. Istnieje więc duża szansa, że już od 1 kwietnia marihuana będzie legalna w Nowym Jorku. Ponadto Gubernatorzy New Jersey, Nowego Meksyku i Pensylwanii również zgodnie twierdzą, że ten krok miałby pozytywny skutek dla gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE: MARIHUANA SPADŁA Z NIEBA NA MIESZKAŃCÓW TEL AWIWU – NIETYPOWA AKCJ AKTYWISTÓW 

Warto dodać, że obecnie marihuana jest nielegalna w Stanach Zjednoczonych na poziomie federalnym, czyli w całym kraju, jednak mimo to, część stanów zatwierdziła możliwość jej posiadania i obrotu. To tzw. dualizm prawny, czy sytuacja, kiedy prawo krajowe zabrania posiadania, natomiast stanowe – zezwala. Mowa tu dokładnie o 8 stanach, w których marihuana „rekreacyjna” jest legalna. Ponadto, w 31 stanach dopuszcza się stosowanie marihuany medycznej.

źródło: faktykonopne.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.