Ławki na których nie można usiąść – to wybrali warszawiacy w budżecie obywatelskim

ławki na których nie można

Ławki na których nie można usiąść – choć brzmi to nieprawdopodobnie, właśnie taki wybór padł w warszawskim budżecie obywatelskim. Jedyne w swoim rodzaju ławki stanęły w kilku punktach stolicy. Fachowo nazywa się je mianem „spoczników”. Większość jednak nie rozumie tego typu pomysłu i wybiera zwyczajne ławki. Zdziwione innowacyjnym pomysłem są przede wszystkim osoby starsze, które nie wiedzą, jak korzystać ze spoczników. Fakty są takie, że można się o nie jedynie oprzeć. Poniżej prezentujemy, jak wyglądają nowe warszawskie ławki, na których nie da się usiąść.

Ławki na których nie można usiąść – to wybrali warszawiacy w budżecie obywatelskim

Ławka kojarzona jest przede wszystkim z miejscem, gdzie w spokoju można usiąść i zaczerpnąć powietrza, odpocząć. Jakież było jednak zdziwienie wielu mieszkańców Warszawy, gdy im oczom ukazały się dziwne twory na kształt ławek, na których mimo to nie można usiąść. Jak się okazuje, są to tak zwane spoczniki, a więc „nowy typ ławki”. Choć pomysł to swego rodzaju innowacja, nie wszystkim przypadł do gustu.

Na spocznikach można się jedynie oprzeć. Starsi warszawiacy są zdania, że nie spełniają jednak swoich funkcji i wybierają oni tradycyjne ławki, gdzie rzeczywiście da się usiąść i chwilę odpocząć. Temat poruszono między innymi na portalu oraz antenie radia RMF, gdzie przytaczana jest interesująca wypowiedź jednego z mieszkańców stolicy. Cytujemy ją poniżej:

Zastanawiam się, co robi się na tej ławce. Jak oprę się plecami, co mam zrobić z zakupami? Nie potrafię używać tej ławki.

ZOBACZ TAKŻE: MANEWRY WOJSKOWE ROSJAN – TAMTEJSZE WOJSKO PRZYPADKIEM ZESTRZELIŁO WŁASNY MYŚLIWIEC. TRWA ŚLEDZTWO, POJAWIAJĄ SIĘ RÓŻNE WERSJE ZDARZEŃ

Jak wyglądają spoczniki? Czy idea jest rzeczywiście słuszna?

Spoczniki już teraz wywołują wiele kontrowersji. Wiele osób zachodzi w głowę, czy nie lepiej w stolicy byłoby postawić po prostu więcej zwyczajnych ławek. Gdzie natomiast można natknąć się na spoczniki? Jak podaje RMF, dwa nowe powstały przy Placu Wilsona na Żoliborzu. Aż dziesięć spoczników można uświadczyć natomiast w Parku Mirosławskim. Są jeszcze trzy, odpowiednio przy ulicach: Wołoskiej, Domaniewskiej oraz Madalińskiego.

Poniżej prezentujemy zdjęcia spoczników, które na łamach swojego portalu umieścił Zarząd Zieleni m. st. Warszawy:

ławki na których nie można

ławki na których nie można

źródło: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy; RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.