Kwietniowe nowości w CDA Premium! Kolejne świetne seriale do obejrzenia

kwietniowe nowości w cda

Kwietniowe nowości w CDA Premium już znane! W serwisie pojawiły się kolejne świetne seriale, które po prostu trzeba zobaczyć. Tym razem skupiono się na produkcjach kryminalnych. Pełne zestawienie wraz z linkami znajdziecie poniżej. Jest w czym wybierać!

Kwietniowe nowości w CDA Premium – seriale kryminalne!
„W sieci podejrzeń” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach Christiana Rönnbacka. Inspektor Antti Hautalehto zatrudnia młodego mężczyznę, którego ojciec jest policjantem ponad 20 lat. Hautalehto znajduje się między młotem a kowadłem, gdy okazuje się, że nowy policjant ma poważne problemy psychiczne. Został przyjęty do policji, gdyż udało mu się ukryć „schorzenie” podczas wszystkich testów. W tym samym czasie dochodzi do tajemniczych morderstw. Niemal co tydzień jakiś młody człowiek zostaje znaleziony w rzece. Podejrzenie pada oczywiście na młodego policjanta. Czy słusznie? Dodamy tylko, że będziecie mieli do czynienia z 8 odcinkami dobrego i trochę psychologicznego serialu.

seriale cda

„Wydział zabójstw” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

Będzie bardzo kryminalnie. Tym razem z Belgii. Bezpośrednia i konkretna nadkomisarz Liese Meerhout kieruje wydziałem zabójstw w policji w Antwerpii. Ona i jej zespół dokładają wszelkich starań, aby sprawiedliwości stało się zadość. Nawet jeśli oznacza to, że sami przekraczają granicę między dobrem a złem. „Wydział zabójstw” to serial o tym, że sprawiedliwość potrafi być naprawdę niesprawiedliwa. Przestępcy wychodzą na wolność z powodu błędów proceduralnych, a ofiary pozostają na lodzie. Nadkomisarz Liese Meerhout ma ambicje rozwiązać wszystkie najtrudniejsze sprawy. I często robi to z naruszeniem regulaminów. 13 odcinków dobrego kina. Produkcja wciąga i daje do myślenia.

wydział zabójstw

„Łowca i ofiara” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

Ten serial to 8-odcinkowy thriller o brutalnym morderstwie w wiosce na północy Norwegii. Ofiarą jest lokalny lekarz, którego ciało znaleziono w rzece. Z miejsca zdarzenia ucieka ze strzelbą w rękach 17-letnia Mira. W rozwiązanie sprawy zaangażowanych jest wiele osób, a każdej towarzyszą silne emocje. Jedną z nich jest umierająca policjantka, Irja, dla której będzie to ostatnie śledztwo. Naszą szczególną uwagę zwróciła Filippa Witt, nowa policjantka, która wnosi do wydarzeń cichy, zdecydowany spokój oraz intuicję. „Łowca i ofiara” to bardzo dobra historia, dobrze nakręcona i zagrana. Sceneria jest zachwycająca i dobrze uchwycona. Serial na swój sposób piękny i oszczędny. Nie ma tu fajerwerków. Wszystko dzieje się w bardzo, bardzo wolnym tempie, co nadaje całej produkcji oryginalny styl i klimat.

„Rysopis mordercy” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

Eve Garance jest utalentowaną rysowniczką i pracuje w wydziale dochodzeniowym policji w Montréalu. Wykorzystuje swój talent do tworzenia szkiców, które mają pomóc w schwytaniu przestępców. Współpracownikami Eve są: Maryse Ferron (szefowa), Bernard Dupin (doświadczony śledczy) oraz Anthony Kamal (młody technik kryminalistyki). Ten zespół ma rozwiązywać szereg bieżących, mrocznych zbrodni. Zajmuje się również tzw. zimnymi sprawami, czyli nierozwiązanymi przestępstwami sprzed lat. Najważniejszy staje się tu jednak wątek osobisty głównej bohaterki. Pięć lat wcześniej Eve straciła w nieznanych okolicznościach 6-miesięcznego syna Williama. Niemal każdego dnia wyobraża sobie i szkicuje twarze, jakie mógłby mieć jej syn obecnie, w nadziei, że uda się go odnaleźć. Serial niesie z sobą dużo emocji i mocno trzyma w napięciu, a jego bohaterowie są wyraziści i ciekawi.

rysopis mordercy

„Komisarz Van Veeteren” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

W tym przypadku mamy do czynienia z dosyć klasycznym pomysłem na głównego bohatera i fabułę. Van Veeteren jest emerytowanym policjantem „dochodzeniówki”, który odpoczywa po latach pracy w swoim antykwariacie. Jest to jednak bardzo pracowita emerytura. Co chwilę proszony jest o pomoc przy kolejnych sprawach kryminalnych, w które bardzo się angażuje. Rozwiedziony, zrzędliwy, cyniczny, lubi ciemne piwo i szachy. Ale ma to coś – niezwykłą intuicję, jeśli chodzi o „czytanie” w ludziach. W swoim życiorysie ma tylko jedną nierozwiązaną sprawę. „Komisarz Van Veeteren” to serial dla miłośników kryminałów, którzy stawiają na jakość i tradycję w gatunku. Każdy odcinek to niezły thriller psychologiczny z typowym szwedzkim chłodnym podejściem. Serial oparty jest na bestsellerowych powieściach kryminalnych jednego z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy, Håkana Nessera.

cda premium

„Zaginiona” – już dostępny! [KLIKNIJ TUTAJ – LINK]

Bogesund – małe, spokojne miasteczko położone w centrum Szwecji. Zwykle nic tu się nie dzieje. Jednak pewnego dnia straszliwe odkrycie paraliżuje tę małą społeczność. Równocześnie główna bohaterka – komisarz policji Maja Silver – wraca do rodzinnego Bogesund, aby zobaczyć się z córką Rebeką. Jak się domyślacie Maja, która wróciła, aby uporać się z problemami rodzinnymi, będzie miała także masę policyjnej pracy. Staje na czele zespołu dochodzeniowego, który ma rozwiązać sprawę morderstwa młodej kobiety, a potem zniknięcie pewnej mieszkanki Bogesund. W tej dobrze wymyślonej i napisanej historii odkrywana jest co chwilę bolesna prawda o życiu tej małej społeczności. Mieszkańcy czują się zakłopotani, ponieważ na jaw wychodzą kolejne „trupy w szafie”. Coraz wyraźniej widać też bardzo złą rolę, którą odgrywa hierarchia tamtejszego kościoła. Ten mini serial potrafi wciągnąć, a po obejrzeniu 4 odcinków chciałoby się zdecydowanie więcej.

zaginiona

źródło: materiały prasowe

ZOBACZ TAKŻE: Rubiżne – nad miastem unosi się czerwony grzyb. W sieci nagrania, wiadomo co zrobili Rosjanie [WIDEO]

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.