To on wydał rozkaz bombardowania szpitala i teatru w Mariupolu! [FOTO]

to on wydał rozkaz

To on wydał rozkaz bombardowania szpitala i teatru w Mariupolu! Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko zdradził, kto odpowiada za haniebne rozkazy wydawane rosyjskiej armii. Jego zdaniem za wszystkim stoi generał pułkownik Michaił Mizincew. W RMF24.pl czytamy, że Mizincew to jeden z ulubieńców Władimira Putina. Jego wizerunek opublikowano w sieci.

To on wydał rozkaz bombardowania szpitala i teatru w Mariupolu! W sieci opublikowano zdjęcia Rosjanina [FOTO]

Sieć obiegły zdjęcia i tożsamość osoby, która wydała rozkaz bombardowania szpitala i teatru w Mariupolu! Przypomnijmy – pogrążona wojną Ukraina już od końcówki lutego zaciekle broni swojego terytorium przed Rosją. Agresorzy uciekają się jednak do coraz to brudniejszych zagrań. Notorycznie ostrzeliwane są budynki cywilne. Doszło nawet do tego, że w Mariupolu celem nalotów i rakiet stał się szpitale dziecięce i porodowe oraz teatr, w którego podziemiach ukrywały się dzieci.

Jak czytamy w RMF24.pl, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko zdradził, kto odpowiada za wymienione wyżej haniebne rozkazy wydawane rosyjskiej armii. To nie kto inny jak generał pułkownik Michaił Mizincew. Heraszczenko napisał:

To on wydał rozkaz zbombardowania szpitala porodowego i dziecięcego, teatru dramatycznego, domów mieszkańców cywilnych. To on niszczy Mariupol tak, jak niszczył wcześniej miasta syryjskie.

ZOBACZ TAKŻE: TEN KRAJ BĘDZIE KOLEJNY PO UKRAINIE? W SIECI AŻ HUCZY OD SPEKULACJI, DLATEGO WSZYSTKO SKOMENTOWAŁO NATO. JEST OFICJALNE STANOWISKO ZASTĘPCY SEKRETARZA GENERALNEGO SOJUSZU

Michaił Mizincew został nazwany „ulubieńcem Putina”

Doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko nie szczędził uszczypliwych słów w kierunku Michaiła Mizincewa. Jak czytamy w RMF24.pl, nazwał go „ulubieńcem Władimira Putina”. Ponadto zdradził, że 59-letni rosyjski wojskowy kierował operacją w Syrii.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.