Ksiądz wyznał miłość kobiecie podczas mszy św. – parafianie w szoku!

Ksiądz wyznał miłość kobiecie podczas mszy św.

To nabożeństwo było zupełnie inne niż wszystkie. Zarówno wierni jak i biskup nie spodziewali się tak szczerego wyznania. Ksiądz Riccardoo Ceccobelli wyznał miłość kobiecie podczas mszy św. „Chcę spróbować żyć tą miłością” – powiedział. Poznajcie tą niesamowitą historię!

Ksiądz wyznał miłość kobiecie podczas mszy św.

Do nietypowego wyznania podczas mszy św. doszło w miejscowości Todi w środkowych Włoszech. Ksiądz Riccardo Ceccobelli w trakcie odprawiania nabożeństwa zdecydował się na szczere wyznanie. Z ambony ogłosił, że jest zakochany. Początkowo można byłoby pomyśleć, że słowa duchownego skierowane są do Boga czy kościoła, jednak dalsza wypowiedź nie pozostawia żadnych złudzeń.

Moje serce jest zakochane, mimo że nigdy nie miałem okazji złamać obietnic, które złożyłem. Chcę spróbować żyć tą miłością – powiedział podczas mszy ksiądz.

ZOBACZ TAKŻE: CENY CHRZTÓW W NIEKTÓRYCH PARAFIACH ZWALAJĄ Z NÓG – ZOBACZCIE CENNIKI!

Co więcej o uczuciu, którym ksiądz darzy pewną kobietę dowiedzieli się nie tylko parafianie, ale także sam biskup Gualtiero Sigismondi, który jest jego bezpośrednim przełożonym. Duchowny postanowił odnieść się do tej sytuacji i wydał w sprawie specjalne oświadczenie, w którym czytamy:

Cała moja wdzięczność dla Don Riccardo za dotychczas wykonaną usługę. Przede wszystkim przesyłam mu moje najszczersze życzenia, aby ten wybór, dokonany z pełną swobodą, jak mi sam powiedział, zapewnił mu spokój i pogodę ducha.

W związku z zaistniałą sytuacją, ksiądz Riccardo został zawieszony w posłudze. Ponadto rozpoczęła się już procedura związana z powrotem do stanu świeckiego.

Warto dodać, że ksiądz spotkał się z niezwykłą wyrozumiałością zarówno ze strony parafian jak i biskupa. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć byłemu księdzu szczęścia w miłości!

źródło: godzinnik.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.