Ksiądz w Gorzowie: szczepionki na COVID-19 powstają z wykorzystaniem abortowanych dzieci

ksiądz w gorzowie

Ksiądz w Gorzowie: szczepionki na COVID-19 powstają z wykorzystaniem abortowanych dzieci! Szokujące słowa padły na mszy z okazji święta Trzech Króli w gorzowskiej parafii pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie Wielkopolskim. Gdyby tego było mało – wszystko transmitowano w sieci oraz w telewizji. Teraz z kontrowersyjnego zajścia tłumaczy się i przeprasza proboszcz rzeczonej parafii. Ksiądz, który wypowiedział szokującą kwestię, aktualnie wziął kilka dni wolnego.

Ksiądz w Gorzowie: szczepionki na COVID-19 powstają z wykorzystaniem abortowanych dzieci. Szok na mszy z okazji święta Trzech Króli

Skandal na mszy w Gorzowie! Wszystko miało miejsce podczas odprawiania nabożeństwa z okazji święta Trzech Króli w tamtejszej parafii pw. Pierwszych Męczenników Polskich w Gorzowie Wielkopolskim. Mianowicie, jak podaje portal donald.pl, powołując się na informacje przytaczane przez gorzowianin.pl – jednym z odprawiających mszę, który zdał się na komentarz odnośnie szczepionek, był ksiądz rezydent Piotr Krzysztofiak. W czasie modlitwy z jego ust padła następująca kwestia:

Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę nie budzącą kontrowersji moralnych

Sprawą bardzo szybko zainteresowały się lokalne i ogólnopolskie media. Jak czytamy w serwisie donald.pl, z samym zainteresowanym nie udało się jednak skontaktować, gdyż ze względu na kilka wolnych dni, wyjechał poza parafię. Za księdza Piotra Krzysztofiaka musiał tłumaczyć się proboszcz parafii, ks. Bogusław Kaczmarek.

ZOBACZ TAKŻE: NIEOFICJALNIE – OBOSTRZENIA PRZEDŁUŻONE NAWET O KOLEJNE 10-14 DNI! CZY PEWNE REGUŁY ULEGNĄ ZMIANIE?

„Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta” – proboszcz parafii musi się tłumaczyć

Jak wcześniej wspomniano, kapłan, który wypowiedział kontrowersyjną kwestię podczas mszy, wziął kilka dni wolnego i aktualnie przebywa poza parafią. Wobec tego tłumaczyć za niego musiał się proboszcz parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie, ksiądz Bogusław Kaczmarek. Do sytuacji odniósł się w rozmowie z portalem gorzowianin.pl, a część jego wypowiedzi cytujemy poniżej:

Raptem ksiądz zaczął się modlić w intencji wykrycia nowej szczepionki, aby nie było kontrowersji i nie była ona przygotowywana z ciał abortowanych dzieci. Ksiądz został został pouczony o niestosowności tej wypowiedzi. O tym fakcie poinformowałem również biskupa. Chciałbym przeprosić wszystkich za słowa księdza rezydenta.
Po chwili proboszcz dodał:
Nigdy się nie spodziewałem, że zrobi coś takiego bez mojej wiedzy i bez konsultacji ze mną. My opieramy się na dokumentach watykańskich, Kongregacji Nauki i Wiary, która mówi o tym, że każda szczepionka w dobie pandemii jest akceptowalna i moralnie dopuszczalna.
Na koniec proboszcz podkreślił, że stanowisko Watykanu poparła Konferencja Episkopatu Polski, zatem parafia – wbrew temu, co na mszy mogli usłyszeć wierni – oficjalnie popiera szczepionki.
źródło: profil parafii w portalu Facebook, donald.pl, gorzowianin.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.