Epidemia: czarny scenariusz dla Polski. Prof. Simon ostrzega!

czarny scenariusz dla polski

Prof. Simon z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego przewiduje czarny scenariusz dla Polski. Liczba dobowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa stale rośnie, a to może skończyć się kolejnym lockdownem i załamaniem się służby zdrowia. Prawdopodobnie jest to efekt wzmożonych spotkań w czasie okresu świątecznego i noworocznego.

Czarny scenariusz dla Polski. Prof. Simon ostrzega!

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną. Sytuacja w naszym kraju w dalszym ciągu nie jest stabilna, a ponadto pojawiają się informacje o przedłużeniu kwarantanny narodowej. Od początku pandemii odnotowano na całym świecie ponad 88 mln przypadków zakażenia koronawirusem, w tym prawie 2 mln to zgony. Sytuacja w naszym kraju jest równie niepokojąca. Obecność wirusa potwierdzono u ponad 1,3 mln obywateli, z czego ponad 30 tys. to ofiary śmiertelne. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, tylko w ciągu ostatnie doby pojawiło się 8 790 nowych zachorowań.

Sprawę skomentował Krzysztof Simon, profesor nauk medycznych z wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Niestety lekarz przewiduje czarny scenariusz dla Polski.

ZOBACZ TAKŻE: PODANO PRAWIE 2 MILIONY DAWEK SZCZEPIONKI. WIADOMO ILE OSÓB DOZNAŁO WSTRZĄSU!

W rozmowie z portalem gazeta.pl prof. Simon zwrócił uwagę na wzrost liczby dobowych zakażeń. Zauważył, że jest to efekt okresu świątecznego i noworocznego, podczas którego z pewnością dochodziło do licznych spotkań.

Już obserwujemy wzrost liczby zakażeń i zgonów na COVID-19 po okresie świąteczno-noworocznym i jesteśmy tym trochę przerażeni. Mamy coraz więcej pacjentów napływających i to na pewno kwestia świąt – poinformował.

Niestety lekarz nie przewiduje poprawy. Co więcej, nazwał bieżący rok „rokiem walki z chorobą”. Jeżeli przewidywania lekarza sprawdzą się, a liczba dobowych zakażeń wciąż będzie rosnąć – czeka nas kolejny lockdown. Niestety zauważył także, że służba zdrowia może tego nie przetrzymać.

Jeśli za tydzień będzie 28-30 tysięcy zakażonych dziennie, objawowych, to czeka nas lockdown. Służba zdrowia tego nie wytrzyma – podkreślił prof. Simon.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl, o2.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.