Ksiądz przegonił wolontariuszkę WOŚP – „won stąd, wara” [WIDEO]

ksiądz przegonił wolontariuszkę

Ksiądz przegonił wolontariuszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Wykrzykiwał do niej pod kościołem „won stąd, wara!”. Nagranie w sieci zrobiło ogromną sensację, a obejrzały je już tysiące osób. Wszystko działo się przy parafii świętego Szczepana w Krakowie. Teraz pojawiają się nowe fakty w sprawie, a mianowicie – oświadczenie parafii, która znalazła się na ustach całej Polski. Pojawiły się także przeprosiny za agresywne zachowanie kapłana. Poniżej prezentujemy fragmenty wyjaśnień parafii, a także skandaliczne wideo, na którym widać zachowanie księdza.

Ksiądz przegonił wolontariuszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „won stąd, wara!”

Nie milkną echa skandalu, który miał miejsce w Krakowie i został nagrany oraz opublikowany w sieci. Mowa o karygodnej postawie księdza, który agresywnie zareagował na widok wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierającej datki na szczytny cel. Wszystko miało miejsce w okolicy parafii świętego Szczepana w Krakowie.

Kapłan krzyczał do wolontariuszki:

To jest diabelska organizacja! Won stąd! Kościół jest całkiem inną sprawą. Wara stąd! Wara stąd! TVN, diabolistyczne, sam antychryst siedzi w tym! Won stąd!

Cała sytuacja bardzo poruszyła całe społeczeństwo. Uwagę zwraca się także na fakt wyjątkowo agresywnej postawy wiekowego księdza. Ostatecznie nagranie zobaczyły tysiące osób i z pewnością nie jest to powód do dumy dla samego kapłana, jak i parafii, o której mowa. Ta jednak już w poniedziałek zdecydowała się na wydanie oświadczenia w całej sprawie.

Poniżej nagranie z księdzem w roli głównej:

Oświadczenie parafii – „przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich…”

Na szczęście reakcja parafii, w pobliżu której doszło do skandalu, była błyskawiczna. Już w poniedziałek rano pojawiło się oświadczenie, a w nim znalazły się przeprosiny w kierunku wszystkich, którzy poczuli się dotknięci bulwersującym zachowaniem duchownego. Napisano tam:

Przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny mieć nigdy miejsca.

Ponadto wyjaśniono, że widoczny na wideo kapłan to osoba z diecezji odesko-symferopolskiej na Ukrainie.

ZOBACZ TAKŻE: TEN KSIĄDZ ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH! JEGO GEST DLA WOŚP OMAWIANY JEST W CAŁYM KRAJU!

źródło: Facebook, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.