Wielka awantura na mszy. Ksiądz chciał wyprosić z kościoła wiernego bez maseczki [WIDEO]

wielka awantura na mszy świętej

Wielka awantura na mszy! Ksiądz chciał wyprosić z kościoła wiernego, który nie miał na sobie maseczki ochronnej. Ten jednak zamiast wykonać polecenie duchownego, ruszył w jego kierunku z pięściami. Na szczęście w porę z odsieczą przyszli inni parafianie. Doszło do przepychanek i rękoczynów. Sytuacja kompletnie wymknęła się spod kontroli. W sieci pojawiło się dramatyczne nagranie, ukazujące całe zajście. Materiał znajdziecie w dalszej części artykułu.

Wielka awantura na mszy. Ksiądz chciał wyprosić z kościoła wiernego bez maseczki – ten ruszył na kapłana z pięściami

Potężna awantura na mszy świętej! Do niesłychanych scen doszło w jednym z kościołów w Lakewood w stanie Waszyngton. Portal o2.pl podaje, że wszystko miało miejsce w parafii pw. św. Franciszki Cabrini. To właśnie tam liturgię zakłócił jeden z wiernych, który przy ołtarzu modlił się bez maseczki. Odprawiający mszę ksiądz, Paul Brunet, postanowił wyprosić go ze świątyni. Prośba kapłana jednak nie poskutkowała – wręcz przeciwnie. Wywołała ona w modlącym się wielką agresję. Mężczyzna ruszył w stronę księdza i zrobiło się naprawdę niebezpiecznie.

Duchowny Paul Brunet miał jednak sporo szczęścia, gdyż czujni byli inni parafianie. Sporo osób momentalnie ruszyło z pomocą, jednak zakończyło się to potężną awanturą. Wszystko można zobaczyć na poniższym materiale:

ZOBACZ TAKŻE: JAN BŁACHOWICZ STRACIŁ TYTUŁ MISTRZA UFC. MUSIAŁ SIĘ PODDAĆ JUŻ W DRUGIEJ RUNDZIE. JAK DO TEGO DOSZŁO? ZOBACZ NAGRANIE! [WIDEO]

Agresorem zajęła się policja. Okazało się, że jest doskonale znany funkcjonariuszom

Po bójce, którą widać powyżej, mężczyznę siłą wyciągnięto ze świątyni. Później zajęła się nim policja. Okazuje się jednak, że to nie pierwszy tego typu wybryk mężczyzny. Jeśli chodzi o stosowanie się do przepisów o noszeniu maseczki – o2.pl podaje, że zatrzymany był notowany w takiej sprawie już dwa dni przed incydentem w kościele.

Na przestrzeni poprzedniego miesiąca, agresywny mężczyzna miał też dopuścić się ataku na szkołę katolicką. Co jednak najciekawsze, uczęszcza do niej jego syn.

źródło: o2.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.