Ksiądz kazał podpisać szokującą deklarację przed bierzmowaniem dot. Strajku Kobiet! To jednak nie wszystko!

Ksiądz kazał podpisać szokującą

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej ksiądz kazał podpisać szokującą deklarację młodzieży, która ma przystąpić do sakramentu bierzmowania. Głos w tej sprawie zabrała również kuria rzeszowska, która wyraziła jasno swoje stanowisko na temat kontrowersyjnej deklaracji.

 

Młodzież ze szkoły podstawowej w Ropicy Polskiej w województwie małopolskim otrzymała od tamtejszego duchownego kontrowersyjną deklarację. Czytamy w niej, że osoba przystępująca do sakramentu bierzmowania nie może popierać Strajku Kobiet. Nie da się ukryć, że takie działania odbiły się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. Dodajmy, że głos w tej sprawie zabrała również kuria rzeszowska.

Deklaracja została opublikowana w sieci i jak widzimy, widnieje na niej podpis proboszcza tamtejszej parafii.

Ksiądz kazał podpisać szokującą deklarację przed bierzmowaniem!

Sprawę szokującego oświadczenia, jako pierwszy opisał portal GORLICE24.pl. Na kartce znajduje się gotowy do podpisania przez młodzież tekst, w którym nie tylko muszą zobowiązać się do niepopierania Strajku Kobiet, ale również usunąć ze swoich profili w mediach społecznościowych wszelkie treści z nim związane:

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. „strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia.

Ksiądz kazał podpisać szokującą deklarację, a następnie w oświadczeniu widzimy, że należy wpisać również datę usunięcia wszelkich postów dotyczących Strajku Kobiet ze swojego profilu na Facebooku. Pojawia się również regułka na temat prośby o przebaczenie:

Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. …. Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań. Postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO ” – tak brzmi treść oświadczenia, które pojawiło się w sieci.

Oświadczenie kurii rzeszowskiej!

Na temat powyższego oświadczenia w mgnieniu oka zrobiło się głośno w mediach. Głos w tej sprawie zabrała również kuria rzeszowska. Jak się okazuje, proboszcz parafii w Ropicy Polskiej chciał tym oświadczeniem rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie do trzech osób. Jak czytamy w oświadczeniu kurii, miało to pomóc im podjąć decyzję, czy chcą oni przyjąć sakrament bierzmowania. Według ks. Piotra Steczkowskiego
kanclerza Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, zasługuje to na uznanie:

Proboszcz parafii w Ropicy Polskiej, w związku z wątpliwościami czy owa spójność występuje u trzech osób z grupy przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania, poprosił je o złożenie pisemnych deklaracji potwierdzających ich wybory moralne. Dzięki temu pomógł im podjąć decyzję o przystąpieniu do sakramentu bierzmowania nie tylko w sposób wolny, ale także bardziej świadomy, co zasługuje na uznanie.

Zobaczcie również: Szokujące kazanie księdza: „Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała”! [WIDEO]

Źródło: GORLICE24.pl, Instagram