Koszulki reprezentacji na mundial oficjalnie zaprezentowane. Cena zwala z nóg [FOTO]

koszulki reprezentacji na mundial

Koszulki reprezentacji na mundial oficjalnie zaprezentowane. Choć projekty nowych strojów biało-czerwonych wyciekły już na początku tygodnia, Polski Związek Piłki Nożnej – zgodnie z planem – zaprezentował je dopiero dziś. Także dzisiaj koszulki trafiły do sprzedaży. Dużo mówi się jednak o ich cenie. Jak się bowiem okazuje, delikatnie mówiąc nie należą one do najtańszych. Aby nabyć idealnie odwzorowaną koszulkę, w której po murawie biega Lewandowski i paczka, trzeba naprawdę głęboko sięgnąć do portfela. Szczegóły oraz zdjęcia strojów zobaczycie poniżej.

Koszulki reprezentacji na mundial oficjalnie zaprezentowane. Tak ostatecznie wyglądają! [FOTO]

Dziś miejsce miała oficjalna prezentacja koszulek reprezentacji Polski, w których nasi piłkarze wystąpią na mundialu w Katarze. Jak się okazało, potwierdziły się przecieki, o których głośno było już na początku tygodnia. Stroje rzeczywiście wyglądają jak koszulki z projektów, które szybciej wyciekły do sieci.

Koszulka domowa jak zazwyczaj utrzymana jest w białej kolorystyce z godłem i czerwonymi emblematami sponsora. Znakiem szczególnym jest wzór na rękawkach. Na oficjalnej stronie PZPN czytamy, że ma on imitować orle gniazdo:

Nowe trykoty łączy biel, czerwień i szarość, która na rękawach symbolizuje motyw gniazda orła białego. Koszulki utrzymane w klasycznej tonacji odpowiadają najnowszym trendom, mającym na celu spełnienie wysokich oczekiwań każdego fana reprezentacji Polski, niezależnie od płci, pochodzenia, zawodu, wieku czy miejsca zamieszkania.

Strój wyjazdowy zgodnie z tradycją jest czerwony. Utrzymano go w dość klasycznym kroju, a jedyne co można w nim wyróżnić, to białe wykończenia przy rękawach i kołnierzu. Obie koszulki można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny incydent przy trumnie królowej Elżbiety II. Padł jak rażony piorunem, transmisja przerwana [WIDEO]

Cena nowych koszulek reprezentacji Polski zwala z nóg – tyle trzeba zapłacić za najlepszy model

Dużo mówi się też o cenie nowej koszulki. Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił bowiem ceny strojów, które już teraz nabywać mogą kibice. Jak zazwyczaj mamy do czynienia z trzema pułapami ceny. Najtańsze są koszulki o mniejszej jakości i mniejszej dbałości o odwzorowanie szczegółów. Droższa jest replika pozbawiona systemów koszulek, w jakich piłkarze występują na boisku. Najdroższa to odwzorowanie tego, co reprezentanci zakładają na mecz.

Za najtańszą koszulkę trzeba zapłacić 219,99 złotych. Druga opcja to koszt rzędu 389,99 złotych. Najdroższa opcja, czyli wierne odwzorowanie koszulki wraz ze wszystkimi systemami stosowanymi przez Nike to aż 599,99 złotych.

źródło: RMF24.pl, Łączy nas Piłka, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.