„Koszula z bambusem” w Zarze. Wybuchnie rasistowska afera?

koszula z bambusem

Wybuchnie kolejna rasistowska afera? „Koszula z bambusem”, którą można oglądać na stronie sklepu odzieżowego ZARA, budzi mieszane uczucia i może szokować. Wszystko przez to, że nazwa ciucha w zestawieniu z czarnoskórym modelem prezentującym wspomnianą koszulę, brzmi dość niesmacznie. Wszystko przypomina skandal, który wywołała kampania reklamowa sklepu H&M – wtedy mały czarnoskóry chłopiec miał na sobie bluzę z napisem „Najfajniejsza małpa w dżungli”.

„Koszula z bambusem” w Zarze

Czy wybuchnie kolejna rasistowska afera z udziałem znanego sklepu odzieżowego? Wiele na to wskazuje. Wszystko przez niefortunne zestawienie nazwy koszuli i modela. A to dlatego, że właśnie takim określeniem często obraźliwie bywają nazywane czarnoskóre osoby. Czy sklep nie mógł uniknąć niefortunnego zbiegu okoliczności? Osoba odpowiedzialna za marketing może mieć teraz niemały ból głowy. Jakie będą dalsze kroki popularnego sklepu?

To nie pierwsza taka sytuacja

Jak już wcześniej wspominaliśmy, podobna sytuacja miała miejsce w kampanii reklamowej marki H&M, gdzie czarnoskóre dziecko miało na sobie bluzę z napisem „Najfajniejsza małpa w dżungli”. Mianowicie wtedy to właśnie reklama danego produktu wywołała ogromne poruszenie. W tamtą sprawę zaangażowali się nie tylko internauci, lecz także gwiazdy sportu i show-biznesu. Raper G-eazy po tej sytuacji zrezygnował ze współpracy z marką. Jak będzie tym razem? Czy sprawa po raz kolejny nabierze dużego rozgłosu? A może wszystko zostanie zamiecione pod dywan?

Warto przypomnieć, że w ramach opisywanej afery z H&M, współpracę z marką postanowił przerwać również piosenkarz Abel McConene, Kanadyjczyk etiopskiego pochodzenia. Oburzenia zaistniałą sytuację nie krył także popularny belgijski piłkarz, Romelu Lukaku. 

ZOBACZ TAKŻE: AFERA Z PARAGONEM W KARPACZU! NIESMACZNY ŻART? „DOPŁATA ZA BACHORA”

źródło zdjęć: zara

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.