Moskitiery – jakie najlepiej chronią przed insektami?

Cieplejsze dni sprzyjają pojawianiu się różnego rodzaju owadów i insektów. Co zrobić, aby powstrzymać je przed dostaniem się do naszych domów? Specjalnie dla Was zaprezentujemy moskitiery, które zapewnią ochronę przed nieproszonymi gośćmi! Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nich więcej!

Jak działają moskitiery?

Zazwyczaj ich struktura składa się z drobnych oczek przylegających do siebie. Dzięki temu, że są naprawdę malutkie nie przepuszczają robaków, ale także innych zanieczyszczeń, które mogłyby przedostać się przez otwarte okno do środka mieszkania. Niewątpliwie ich atutem jest to, że nie przeszkadzają podczas wyglądania na zewnątrz. Są z takiego materiału, który nie ogranicza widoczności.

 

Rodzaje moskitier – który wybrać?

Najbardziej znane są moskitiery ramkowe. Świetnie sprawdzą się nie tylko w oknach standardowych, ale także w tych o nietypowych kształtach i wymiarach. Ich zaletą jest szybki montaż i możliwość zdjęcia jej w razie potrzeby. Mianowicie mocuje się je do futryny na specjalnych uchwytach. Moskitiery rolowane swoim wyglądam przypominają zwykłe rolety. To również praktyczna opcja, ponieważ nie trzeba zdejmować ich po sezonie letnim.

Czy są moskitiery na drzwi tarasowe i balkonowe?

To zabezpieczenie jest produkowane również na drzwi. Moskitierę drzwiową mocuje się do futryny lub zawiasów. Bezproblemowe wchodzenie i wychodzenia przez nią umożliwiają magnetyczne zapięcia lub samozamykacz. Ułatwia to jej zamykanie, co tylko poprawia ochronę przed insektami. Dzięki odpowiedniej konstrukcji będzie ona stale napięta i odporna na powiewy powietrza. W przypadku drzwi przesuwanych proponujemy też takie moskitiery. Wtedy poruszają się one razem z prowadnicami.

Kolorowe moskitiery

Chcąc dodać uroku naszym wnętrzom możemy zdecydować się również na moskitiery w danym kolorze. Producenci zapewniają, że mogą być one zarówno w kolorach drewnopodobnych, jak również popularnych, często występujących w domach. Co więcej mogą oni spełnić życzenia wymagających klientów i wyprodukować je w wybranym przez nich kolorze.

Taka ochrona jest świetna na wiosnę i lato, kiedy to często otwieramy okna, a także zostawiamy je otwarte na noc. Jeśli nie chcecie obudzić się w towarzystwie owadów i insektów, koniecznie zamontujcie je w swoim domu!

źródło zdjęć: homebook.pl