Koszmarna prognoza na luty. Tyle zakażeń dziennie w Polsce zapowiadają naukowcy

nowa groźniejsza wersja

Koszmarna prognoza na luty. Naukowcy z zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego przedstawili pesymistyczny model kształtowania się nowych, dziennych zakażeń w kolejnym miesiącu. Wiele wskazuje na to, że będzie to naprawdę trudny czas. Ilość nowych przypadków każdej doby, która widnieje na wykresach, po prostu zatrważa. Jeśli prognozy się sprawdzą, szpitale może czekać istny armageddon. Najnowszy model – na co uwagę zwraca RMF24.pl – mówi o tym, że liczba nowych zakażeń co tydzień będzie wzrastać o 100 procent.

Koszmarna prognoza na luty. Tyle zakażeń dziennie w Polsce zapowiadają naukowcy

Fatalne wieści przekazali naukowcy z zespołu covidowego Uniwersytetu Warszawskiego. O wszystkim pisze między innymi portal RMF24.pl. Niestety, prognozy na kolejny miesiąc wyglądają koszmarnie. Chodzi o ilość dziennych zakażeń, jakie będą notowane w Polsce już od początku lutego. Wirus z taką mocą nie zaatakował jeszcze nigdy dotąd.

Pesymistyczny scenariusz zakłada, że tylko na początku lutego w naszym kraju będziemy odnotowywać nawet 80 tysięcy zakażeń na dobę. To jednak nie koniec. O wiele gorzej ma być bowiem w połowie lutego, kiedy to wskaźniki mogą pokazać nawet… 140 tysięcy nowych przypadków zakażeń na dobę. To liczby, które wręcz trudno sobie wyobrazić. I choć to rzecz jasna czarne, pesymistyczne modele – RMF24.pl podaje, że zdaniem badaczy są jak najbardziej realne. Źle wygląda także prognozowana ilość dobowych zgonów.

ZOBACZ TAKŻE: STRASZNE WYZNANIE MORDERCY POLKI NA MALCIE. PO ZBRODNI POWIEDZIAŁ, ŻE W GŁOWIE SŁYSZAŁ „GŁOSY DIABŁA”. JAK POTOCZY SIĘ SPRAWA?

Tragiczna prognoza dotycząca dziennych zgonów na kolejne miesiące

Ogromna ilość zakażeń to także spora ilość hospitalizacji. Niestety, wszystko może się łączyć dużą ilością zgonów. Także tutaj prognozy wyglądają bardzo źle. Jak czytamy w RMF24.pl – modele mówią, że z początkiem marca liczba dobowych zgonów z powodu COVID-19 może wynieść nawet 1,2 tysiąca.

Naukowcy ostrzegają, że kolejna fala będzie krótsza niż poprzednie, ale o wiele bardziej intensywna. Pokazują to omawiane wyżej modele. Niestety, wszystko wskazuje na to, że będzie ona również o wiele bardziej tragiczna niż poprzednie. RMF24.pl podaje, że szczyt zakażeń ma przypaść na połowę lutego, natomiast szczyt hospitalizacji na koniec lutego i początek marca.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.