Koszmar w Chinach. Pokazali filmy – widać na nich co się tam dzieje [WIDEO]

koszmar w chinach

Koszmar w Chinach. Jak donoszą tamtejsze media oraz media już niemal na całym świecie, w miejscowości Changsha w Chinach doszło do wielkiego, bardzo groźnie wyglądającego pożaru. W płomieniach stanął mierzący ponad 200 metrów wieżowiec. Jak czytamy w o2.pl – należy on do przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego China Telecom. Sieć już teraz zalało wiele materiałów z miejsca zdarzenia. Nagrania z zatrważającym widokiem płonącego niczym pochodnia wieżowcem zobaczycie poniżej.

Koszmar w Chinach. Pokazali filmy – widać na nich co się tam dzieje. 200-metrowych wieżowiec płonie jak pochodnia [WIDEO]

Bardzo niepokojące informacje docierają z Chin. Światowe media rozpisują się o przerażającym pożarze, który ogarnął 200 metrowy wieżowiec w miejscowości Changsha. Jak czytamy w o2.pl, należy on do przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego China Telecom. W sieci pojawiły się liczne materiały z miejsca zdarzenia i trzeba przyznać, że wszystko wyglądało naprawdę bardzo źle. Wieżowiec płonął niczym pochodnia. Wydobywały się z niego kłęby gęstego, czarnego dymu.

Strażacy błyskawicznie zabrali się do pracy. Na miejscu ogromnego pożaru pracowało 36 zastępów straży pożarnej. Płomienie starało się opanować prawie 300 strażaków. Warto nadmienić, że płonący budynek to najwyższa budowla w mieście Changsha. Poniżej można zobaczyć, jak dramatycznie wyglądała cała sytuacja:

ZOBACZ TAKŻE: Para mężczyzn kupiła to swojemu miesięcznemu synkowi! Przedziwny prezent, który zadziwił cały świat

Brak informacji o ofiarach. Pierwsze doniesienia o przyczynie wielkiego pożaru

W sieci jak na razie brak informacji o ofiarach pożaru. Co więcej, w niektórych przekazach można wyczytać, że wszyscy bezpiecznie opuścili wieżowiec, zanim ogień na dobre pochłonął budowlę. Pod powyższym nagraniem można natrafić na następujący wpis:

Budynek telekomunikacyjny w Changsha, Hunan spłonął. Podobno zapaliła się jego elewacja.

Wygląda więc na to, że przyczyną tragedii mogła być płonąca elewacja. Te doniesienia nie są jednak póki co potwierdzone.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.