Wystarczyła chwila nieuwagi. Dziecko wymiotowało i nie chciało pić, to było w jego przełyku [FOTO]

wystarczyła chwila nieuwagi

Wystarczyła chwila nieuwagi – dziecko wymiotowało i nie chciało pić, lecz nikt nie wiedział, co tak naprawdę mu dolega. Sprawę nagłośnił profil Caduceus EM & Critical Care FOAM na Facebooku. Wszystko ma być przestrogą dla innych rodziców. Jak się okazało, w przełyku 9-latki zalegał pewien malutki przedmiot, który mógł ostatecznie doprowadzić do tragedii. Dopiero wnikliwe badania pokazały, z czym do czynienia mają lekarze. W sieci opublikowano zdjęcia, które przyprawiają o dreszcze. Szczegóły w dalszej części tekstu.

Wystarczyła chwila nieuwagi. Dziecko wymiotowało i nie chciało pić, to było w jego przełyku [FOTO]

Dramatyczną sytuację ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego opisał profil Caduceus EM & Critical Care FOAM na Facebooku oraz portal o2.pl. Jak się okazało, do szpitala trafiła 9-miesięczna dziewczynka. Dziecko wymiotowało i nie chciało przyjmować żadnych płynów. Bezradna matka nie potrafiła wskazać lekarzom, co tak naprawdę może być powodem takich objawów. Sami medycy również przez pewien czas nie mieli pojęcia, co właściwie dolega dziecku. Pierwsze badania nie wykazały nic szczególnego. Także RTG okazało się mało pomocne. Dopiero badanie endoskopowe wykazało coś bardzo niepokojącego. W przełyku 9-miesięcznego dziecka zalegał pewien mały przedmiot. Serwis o2.pl przytacza wpis z profilu „Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja”:

Dziewczynka pobudzona, wymiotująca, występuje ślinotok, nie chce pić. Wykonano RTG, które nic nie uwidoczniło. Endoskopia uwidoczniła ciało obce.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmar w Chinach. Pokazali filmy – widać na nich co się tam dzieje [WIDEO]

W przełyku 9-miesięcznej dziewczynki zalegała malutka naklejka – to ona była powodem niepokojących objawów

To właśnie badanie endoskopowe ujawniło, co tak naprawdę znajduje się w przełyku małego dziecka. Okazało się, że była to malutka naklejka, którą maluch musiał zwyczajnie połknąć. Wystarczył więc moment nieuwagi rodziców, aby mogło dojść do wielkiej tragedii. Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze, a ciało obce usunięto z przełyku 9-miesięcznej dziewczynki. W sieci pokazano zdjęcia, na których widać ciało obce oraz obraz z urządzeń, które ostatecznie je wykryły.

to znajdowało się w przełyku dziecka

źródło: o2.pl, Facebook; foto: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.