Koronawirus pokrzyżuje plany policji – ograniczone kontrole trzeźwości

koronawirus pokrzyżuje plany policji

Koronawirus pokrzyżuje plany policji? Wiele na to wskazuje, a to ze względu na jego łatwe rozprzestrzenianie się. Choć w Polsce jak dotąd nie ogłoszono jeszcze oficjalnego przypadku zachorowania, władze zdecydowały się na podjęcie kroków profilaktycznych, które mają za zadanie zahamować ewentualny rozwój wirusa. Konkretnie chodzi o ograniczenie badania trzeźwości. Policja wyjaśnia jednak, że nie oznacza to całkowitego zaniechania w tejże kwestii. Na jakiś czas zrezygnuje się natomiast z alkomatów nie posiadających wymiennych ustników.

Koronawirus pokrzyżuje plany policji? Kontrole trzeźwości muszą zostać ograniczone

Koronawirus wciąż sieje spustoszenie na świecie. Jego wpływ odczuwa już światowa gospodarka, nie wspominając o narastającej panice wśród poszczególnych grup społecznych. Co ciekawe, choroby jak dotąd nie potwierdzono jeszcze w Polsce – nawet mimo tego, że pierwsze przypadki odnotowano już w Czechach, a coraz więcej jest ich u naszych zachodnich sąsiadów, mianowicie Niemców. Polski rząd podejmuje jednak kolejne kroki, aby ograniczyć jego potencjalne rozprzestrzenianie się. Teraz pojawiła się informacja, jakoby policja miała ograniczyć kontrole trzeźwości. Nie znikną one zupełnie, ale ma być ich zdecydowanie mniej. Wszystko przez to, że do pomiarów trzeźwości aktualnie przeważnie używa się urządzeń nieposiadających ustnika. Korzystanie z nich może przyczynić się do rozwoju ewentualnej epidemii.

ZOBACZ TAKŻE: POLSKA „WÓDKA” NA USTACH CAŁEGO ŚWIATA – BRAKI SPIRYTUSU REKTYFIKOWANEGO 96% W JAPONII. MIEJSCOWI UŻYWALI GO DO WALKI Z KORONAWIRUSEM!

Policja zrezygnuje z urządzeń bezustnikowych

Kierowcy z powodu powyższych informacji nie powinni popadać w hurraoptymizm, nie będą bowiem bezkarni. Policja zaznacza, że kontrole nada będą się odbywać, ale za pomocą urządzeń wyposażonych w wymienne ustniki. Warto jednak dodać, że te już niemal zupełnie zostały wyparte przez nowszego typu alkomaty. Takie, które nie wymagają wymiennych ustników. To sprawia, że są one wygodniejsze i tańsze w eksploatacji. Dodatkowo działają szybciej.

Gazeta Wrocławska cytuje słowa rzecznika Komendy Głównej Policji, Mariusza Ciarki. Wyjaśnia on, że nie jest powiedziane, że trzeźwe poranki nie będą już organizowane – bo właśnie tak wiele osób odebrało zalecenia Komendy Głównej.

źródło zdjęcia: jazdapopijaku.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.