Tak Wietnam walczy z koronawirusem! Nagranie staje się hitem w sieci [WIDEO]

tak wietnam walczy z koronawirusem

Tak Wietnam walczy z koronawirusem! W sieci pojawiło się nagranie – animacja okraszona wpadającą w ucho piosenką, która ma uświadomić ludziom, jak powinni postępować w obliczu epidemii koronawirusa. Wobec sztywnych reguł, bezkompromisowych środków bezpieczeństwa oraz paniki wśród wielu krajów, Wietnam wyszedł przed szereg i zaproponował coś zupełnie innego. Coś, co już teraz spotyka się z pozytywnym odbiorem i trafia do ludzi w dowolnym wieku, ze wszystkich klas społecznych. Widać to choćby w aplikacji TikTok.

Tak Wietnam walczy z koronawirusem! Nagranie staje się coraz popularniejsze, pozytywny odzew społeczeństwa – na całym świecie

Koronawirus nie odpuszcza i nadal rozprzestrzenia się po coraz to nowszych krajach. Dziś pierwszy przypadek wykrycia choroby odnotowano na Ukrainie. Co jednak ciekawe, oficjalnie wirus nie pojawił się jeszcze w Polsce. Obecny jest jednak w Wietnamie, gdzie ruszyła bardzo interesująca i oryginalna kampania, mająca za zadanie zapobiec jego rozprzestrzenianiu się. Miejscowi twórcy stworzyli animację, okraszoną wpadającym w ucho utworem. Jego słowa mówią o tym, jak należy postępować, aby uniknąć zakażenia, oraz z czym tak naprawdę przyszło się mierzyć ludzkości na całym świecie. W obliczu zdarzeń, które aktualnie mają miejsce na świecie: mowa o kwarantannach, obostrzeniach, zakazach podróżowania – pomysł z Wietnamu zdecydowanie się wyróżnia. Co więcej, trafia do każdej grupy społecznej, niezależnie od wieku.

ZOBACZ TAKŻE: KONTROLE TRZEŹWOŚCI NA POLSKICH DROGACH OGRANICZONE – WSZYSTKO PRZEZ STRACH PRZED KORONAWIRUSEM. POLICJA AKTUALNIE MOŻE KORZYSTAĆ JEDYNIE ZE STARYCH ALKOMATÓW Z USTNIKAMI!

Wietnam walczy z koronawirusem w niecodzienny sposób – zobacz nagranie!

Utwór który pojawił się w serwisie YouTube, większości przypadł do gustu. Całość zrobiona jest na wzór piosenek, które w dzisiejszych czasach można usłyszeć w radiu i są na szczycie list przebojów. Do tego dochodzi rzecz jasna tekst, który ma wielkie wartości edukacyjne i jest swego rodzaju przewodnikiem – opowiada o tym, jak postępować w obliczu epidemii.

Wideo można zobaczyć poniżej:

Na piosenkę w swoim popularnym programie, uwagę zwrócił angielski komik John Oliver. O wszystkim opowiada w serii z cyklu „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem”, gdzie pod lupę bierze światową epidemię koronawirusa.

Piosenka o której mowa, hitem staje się także w aplikacji TikTok. Między innymi dzięki temu widać, jak duży odzew w społeczeństwie ma opisywany utwór.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.