Brak polskiej „wódki” w Japonii. Zapasy wyczerpane, służyła do walki z koronawirusem

brak polskiej wódki w japonii

Brak polskiej „wódki” w Japonii. Jak informują tamtejsze media, jej zapasy zostały wyczerpane – miejscowi mieli używać trunek jako środek do walki z koronawirusem (mowa rzecz jasna o dezynfekcji). The Japan News oraz portal eurokurier24.pl podają, że dokładnie chodzi o „Spirytus Rektyfikowany 96%”. Japończycy produkt wyjątkowo docenili właśnie w obliczu epidemii, która wkroczyła także do ich kraju.

Brak polskiej „wódki” w Japonii. Zapasy wyczerpane z powodu koronawirusa – Japończycy walczyli z zarazą za pomocą polskiego alkoholu

W mediach od pewnego czasu pojawiały się informacje – z niemal 100% pewnością fałszywe – jakoby koronawirus „bał się alkoholu”. Wielu śmiało żartowało, że wobec tego czują się całkowicie bezpieczni i choroba ich nie dotknie. Jak się jednak okazuje, w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Przekonują o tym Japończycy, którzy aktualnie narzekają na brak polskiej „wódki”. Zapasy miały się wyczerpać właśnie z powodu zaciętej walki z koronawirusem. Nie chodzi jednak o spożywanie alkoholu, a używanie go jako środka do dezynfekcji. The Japan News podaje, że trunek o którym mowa to „Spirytus Rektyfikowany 96%”. Na ogół w Japonii podaje się go w barach – tam bywa zmieszany z sokami i dodawany do koktajli. W obliczu epidemii, miejscowi zaczęli go jednak stosować jako środek odkażający. Wszystko przez wysoką zawartość procentową alkoholu, a więc tak zwaną „moc” napoju.

ZOBACZ TAKŻE: PRODUCENCI PIWA CORONA W STANACH ZJEDNOCZONYCH MOGĄ MIEĆ PROBLEM – AMERYKANIE PRZYZNALI, ŻE KOJARZĄ JE Z NOWYM, NIEBEZPIECZNYM WIRUSEM I NIE BĘDĄ GO CHĘTNIE KUPOWAĆ

Mimo zwiększonych dostaw, zapotrzebowanie było tak duże, że teraz polski alkohol w Japonii niezwykle trudno dostać

Portal eurokurier24.pl snuje przypuszczenia, że Japończycy Spirytusem Rektyfikowanym 96% mogli nawet obmywać ręce. Wiara w jego skuteczność sprawiła, że bardzo szybko zniknął ze sklepowych półek i magazynów. The Japan News podaje, że alkoholu zabrakło nawet mimo faktu jego dwukrotnie większych dostaw do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Spirytus Rektyfikowany 96%, nazywany przez Japończyków najmocniejszą na świecie, polską wódką, teraz z pewnością stanie się jeszcze bardziej rozpoznawalny.

brak polskiej wódki w japonii

źródło zdjęcia: global.rakuten.com, The Japan News

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.