Korea Północna wystrzeli taktyczną broń nuklearną? USA pewne – jest ostrzeżenie

korea północna

Korea Północna wystrzeli taktyczną broń nuklearną? Stany Zjednoczone są już niemal pewne i ostrzegają. Jak podają światowe media, powołując się na wypowiedź specjalnego przedstawiciela USA ds. Korei Północnej Sunga Kima – jednoznacznie wskazuje na to retoryka władz Korei Północnej. Zdaniem władz USA, już niebawem czeka nas siódma próba atomowa przeprowadzona przez kraj Kim Dzong Una. Mimo, iż na kalendarzach widnieje dopiero czerwiec – Korea Północna już w tej chwili przeprowadziła rekordową ilość testów i wystrzałów rakiet w skali roku. To może niepokoić. Ale co to oznacza?

Korea Północna wystrzeli taktyczną broń nuklearną? Stany Zjednoczone ostrzegają!

Kolejne niepokojące wieści dotyczące Korei Północnej obiegły media na całym świecie. Jak donoszą amerykańskie źródła, kraj Kim Dzong Una prawdopodobnie już niebawem wystrzeli taktyczną broń nuklearną. Portal RMF24.pl podaje, że takowe oświadczenie wydał specjalny przedstawiciel USA ds. Korei Północnej Sung Kim. Czytamy tam wprost:

Retoryka władz Korei Północnej może sugerować, że reżim w Pjongjangu zamierza przetestować taktyczną broń nuklearną.

W obliczu trwających na świecie konfliktów, wobec takich doniesień trudno przejść obojętnie. Gdyby tego było mało, już teraz – i to nawet pomimo faktu, że mija dopiero połowa roku – Korea Północna przeprowadziła zatrważającą ilość prób i wystrzeleń pocisków balistycznych. Wiele wskazuje na to, że siódma próba nuklearna tego kraju to jedynie kwestia czasu.

ZOBACZ TAKŻE: Plaga niebezpiecznych mrówek. Plują kwasem – mogą poparzyć człowieka. Gdzie aktualnie można na nie trafić i skąd pochodzą?

Korea Północna w 2022 roku wystrzeliła aż 31 pocisków. Poprzedni rekord to 25 rakiet w 2019 roku, a mamy dopiero czerwiec

Należy przyznać, że wojsko i reżim Kim Dzong Una nie próżnują. Ten rok już teraz stał się rekordowy pod kątem ilości wystrzelonych przez Koreę Północną pocisków balistycznych. Mamy dopiero czerwiec, a już teraz wystrzelono 31 rakiet. Dla porównania, do niedawna rekordowy był 2019 rok – wtedy w ciągu 12 miesięcy wystrzelono 25 rakiet. Te liczby mówią same za siebie.

Wspominany wcześniej Sung Kim mówił też o tym, że Korea Północna wyraźnie narusza prawo międzynarodowe. Jego słowa przytacza RMF24.pl:

Zaobserwowaliśmy zauważalny wzrost zasięgu ich ostrzału rakietowego z wyraźnym naruszeniem prawa międzynarodowego.

Strona rozgłośni radiowej przypomina ponadto, że Korea Północna odbyła już 6 prób atomowych, a ostatnia z nich miała rzekomo miejsce w 2017 roku. Mówi się, że właśnie wtedy detonacji uległa głowica „o mocy około 250 kiloton, czyli około 15 razy większej niż bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę”.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.