Kontrowersyjne nagranie podbija sieć – „Kościół z kartonu…” [WIDEO]

Kościół na Podlasiu

W sieci pojawiło się nagranie, które cieszy się coraz to większą popularnością. Pewna użytkowniczka TikToka opublikowała film, w którym zestawia ze sobą kościół oraz znajdującą się tuż obok plebanię. Trzeba przyznać, że różnica w budynkach robi kolosalne wrażenie. Zobaczcie nagranie!

„Kościół z kartonu”

Nagranie podbija sieć i na ten moment zostało odtworzone już ponad 220 tys. razy. Film nagrała i opublikowała na swoim profilu użytkowniczka TikToka, funkcjonująca w serwisie pod nickiem Prozvk. Nagranie powstało w Białymstoku i skupia się na kościele pw. św. Krzysztofa. Tuż obok świątyni znajduje się również plebania, a przed budynkiem… rondo.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kościół wygląda skromnie, lub jak to powiedziała autorka nagrania, jest zbudowany z „kartonu”, natomiast plebania robi już wrażenie. Budynek jest nowy, wyremontowany i nowoczesnym. Ponadto tuż przed nim powiewa na maszcie flaga Polski. Żeby tego było mało, przed plebanią znajduje się rondo do zawracania pojazdów.

ZOBACZ TAKŻE: 500 PLUS TYLKO DLA OSÓB PRACUJĄCYCH? POMYSŁODAWCA PROJEKTU ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE

Tak duży kontrast między kościołem i plebanią, które dzieli zaledwie kilkanaście metrów budzi spore kontrowersje. Widok ten dobrze obrazuje fotografia wykonana z lotu ptaka i opublikowana na oficjalnym profilu parafii na Facebooku. Tylko spójrzcie!

„Nasze wspaniałe Podlasie. Tutaj jest kościół – taki kościół, ale już plebania… lepsza bym powiedziała. Kościół z tektury, a plebania z rondem” – powiedziała autorka nagrania.

Opublikowany film cieszy się coraz to większą popularnością, a internauci tłumnie komentują nagranie. Niektórzy z nich twierdzą, że być może kościół jest jeszcze przed remontem. Inni zaś nie przestają drwić i żartować. Zwracają uwagę na przepych i rozmach, a jeden z internautów zażartował, że teren przed plebanią to lądowisko dla helikopterów.

Nagranie opublikowane na TikToku możecie zobaczyć je poniżej:

@prozvkKościół z kartonu, ważne że plebania z rondem♬ dźwięk oryginalny – PRozak

Co o tym myślicie?
źródło: tiktok.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.