Jest oficjalny protest po walce Don Kasjo vs Parke! Wiadomo kto go złożył

jest oficjalny protest

Jest oficjalny protest po walce Don Kasjo vs Parke! A jednak – sprawa ma ciąg dalszy. Gdy wydawało się, że emocje po sobotniej gali FAME MMA opadły, social media federacji podały w poniedziałkowy wieczór elektryzujące informacje. Wynika z nich, że przegrany w walce wieczoru – Kasjusz Życiński – złożył oficjalny protest i odwołał się od decyzji sędziów punktowych. Sam Don Kasjo jeszcze po walce przyznawał, że „zdeklasował rywala” i powinien był wygrać. Kiedy poznamy decyzję i jej pełne uzasadnienie?

Jest oficjalny protest po walce Don Kasjo vs Parke! Wiadomo kto go złożył

Nie milkną echa po gali FAME MMA 10! Jubileuszowe wydarzenie przyniosło ogrom emocji. Najwięcej mówi się jednak rzecz jasna o walce wieczoru, w której zmierzyli się Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, oraz Norman „Stormin” Parke z Irlandii Północnej.

Zawodowy wojownik MMA mierzył się zatem z postacią kojarzoną głównie z imprezowym trybem życia. Mimo to starcie w formule bokserskiej przyniosło ogrom emocji, podobnie zresztą jak sam werdykt. Zdaniem sędziów punktowych, walkę zdecydowanie wygrał Parke. Nie zgadzali się z tym jednak zarówno ludzie ze środowiska Kasjusza, sam Don Kasjo, ale też… włodarze FAME MMA. Dali oni temu wyraz już po walce, zapowiadając złożenie protestu. Ostatecznie protest złożył jednak kto inny – i padło właśnie na Kasjusza.

ZOBACZ TAKŻE: ALEŻ EMOCJE PO WALCE DON KASJO VS NORMAN PARKE! WŁODARZE ZAPOWIADAJĄ PROTEST? BEZPRECEDENSOWA SYTUACJA PODCZAS JUBILEUSZOWEJ GALI!

Wiadomo kiedy poznamy decyzję! Zobaczcie oficjalny komunikat FAME MMA!

Tak jak wspomniano wcześniej, w mediach społecznościowych FAME MMA opublikowano wymowny komunikat. Jego treść cytujemy poniżej:

Wczoraj o godzinie 20:08 Kasjusz Życiński złożył oficjalny protest i odwołał się od decyzji sędziów punktowych. Czekamy na rozpatrzenie wniosku przez sędziego głównego. Gdy tylko otrzymamy decyzję, przekażemy ją razem z pełnym i obszernym uzasadnieniem. Najpóźniej do środy poznamy ostateczny wynik tego sporu.

Wychodzi więc na to, że już w środę wszystko będzie jasne. Czy werdykt walki rzeczywiście może się zmienić? Jeśli do tego dojdzie, czekają nas kolejne dni medialnej burzy wokół całej federacji i samego starcia Kasjusza Życińskiego z Normanem Parkiem.

źródło: Facebook, Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.