Kontrowersje wokół pomnika Grety Thunberg – cena monumentu zwala z nóg!

Pomnik Grety Thunberg

Kontrowersje wokół pomnika Grety Thunberg. Okazuje się, że niezwykle realisty monument szwedzkiej aktywistki już wkrótce pojawi się na kampusie w Hampshire. Projekt kosztował uczelnię 32 tys. dolarów, a decyzja o postawieniu pomnika nie została wcześniej z nikim skonsultowana. W sieci zawrzało, a studenci zarzucają władzom uczelni marnotrawienie pieniędzy. Uroczyste odsłonięcie pomnika Grety zaplanowano na 30 marca.

Greta Thunberg

Nastoletnia Greta jest jedną z najpopularniejszych aktywistek proekologicznych na świecie. Szwedka zasłynęła w 2018 roku, kiedy zjawiła się pod Parlamentem w Sztokholmie i domagała się przestrzegania porozumienia klimatycznego. Rok później Thunberg pojawiła się na szczycie klimatycznym ONZ, a jej wypowiedź obiegła cały świat. Co więcej, Greta zainicjowała także międzynarodową akcję szkolnych strajków związaną z ochroną środowiska. Była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla i jest najmłodszą w historii osobą, która zdobyła tytuł Człowieka Roku tygodnika „Time”.

ZOBACZ TAKŻE: ZAŁAMANA GRETA THUNBERG. W SIECI POJAWIŁO SIĘ WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIE

Kontrowersje wokół pomnika Grety Thunberg

O Grecie wciąż jest głośno. Tym razem chodzi o pomnik aktywistki, który ma pojawić się na studenckim kampusie w Hampshire. Projektem zajęła się brytyjska artystka Christine Charlesworth, która za pośrednictwem Facebooka podzieliła się postępami w tworzeniu pomnika. Dzieło nie jest jeszcze gotowe, ale trzeba przyznać, że pomnik jest bardzo realistyczny. Co więcej, monument ma dokładnie takie takie same wymiary jak Greta.

Greta Thunberg is now cast in bronze and I will visit the foundry next week to see patination – Winchester want her…

Opublikowany przez Christine Charlesworth Sobota, 13 marca 2021

Nie trudno się domyślić, że pomysł pojawienia się pomnika na Uniwersytecie w Winchester wzbudził ogromne kontrowersje, szczególnie jeśli chodzi o przeznaczone na projekt pieniądze. Okazuje się, że uczelnia zapłaciła za pomnik 32 tys. dolarów. W sieci zawrzało, a studenci jak i internauci zarzucili władzom uczelni marnotrawienie pieniędzy. 

Odsłonięcie gotowego pomnika Grety Thunberg zaplanowano na 30 marca.

źródło: o2.pl, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.