Koniec z maseczkami, otwarte kina, siłownie i kościoły. Od kiedy? Już wiadomo!

polski zawodnik kończy karierę

Koniec z maseczkami, otwarte kina i siłownie. Najbliższe dni przyniosą bardzo ważne zmiany, a życie już niemal w 100% wróci do normalności. Rząd ogłosił kolejny etap luzowanie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Tym razem zmiany są jednak znaczące i z pewnością ucieszą wiele osób. Pierwsze roszady czekają nas już 30 maja – a więc w najbliższą sobotę. Właśnie nadchodzący weekend będzie kluczowy.

Koniec z maseczkami, otwarte kina, siłownie i kościoły. Znane szczegóły i daty znoszenia kolejnych obostrzeń!

Na te wiadomości wiele osób bardzo długo czekało! W końcu odbyła się z dawna wyczekiwana konferencja rządu, na której podano szczegóły kolejnego etapu luzowania obostrzeń. Po jego ogłoszeniu wiele wskazuje na to, że życie już niemal w pełni wróci do normalności.

Na początek warto wspomnieć o maseczkach. Ich zakładanie na świeżym powietrzu od 30 maja (najbliższa sobota) nie będzie już konieczne. Pod warunkiem rzecz jasna, że zachowany będzie dystans społeczny. W sklepach czy urzędach, ich ubieranie nadal będzie obowiązkowe.

Także od 30 maja zniesiony zostanie limit osób dotyczący sklepów i gastronomii. Dzień później – w niedzielę – do kościoła będzie mogła wejść już dowolna liczba wiernych. Przy tym wszystkim należy jednak zaznaczyć, że nadal obowiązywać będzie dystans społeczny.

ZOBACZ TAKŻE: FUNKCJONARIUSZ WYSMAROWAŁ ŚRODKIEM DO DEZYNFEKCJI ALKOMAT – A PÓŹNIEJ CHCIAŁ NIM ZBADAĆ TRZEŹWOŚĆ ZATRZYMANEGO! ZOBACZ ABSURDALNĄ SYTUACJĘ, KTÓRA MIAŁA MIEJSCE W POLSCE. WIDEO

Od 6 czerwca otwarte kina, siłownie, baseny – i nie tylko!

Kolejna ważna data to 6 czerwca – wtedy odmrożona zostanie kolejna istotna część gospodarki. Choć nadal przy wzmożonym reżimie sanitarnym, otwarte wtedy zostaną: kina, teatry, solaria, siłownie, kluby fitness, place zabaw, parki rozrywki, salony tatuażu oraz masażu.

Także od 6 czerwca będzie można organizować wesela, w których udział wziąć będzie mogło aż 150 osób.

Warto dodać, że kluby oraz dyskoteki nadal pozostaną zamknięte. Nie wiadomo, kiedy nastąpi ich otwarcie. Organizować będzie można także eventy na otwartym powietrzu – podobnie jak wesela, do 150 osób.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.