Koniec współdzielenia konta na Netflix? Platforma ostrzega Polaków!

nowe zasady współdzielenia konta

Koniec współdzielenia konta na Netflix? Platforma ostrzega Polaków! Wiele wskazuje na to, że popularne „wspólne” konta niebawem skończą swój żywot. Jak Netflix zamierza karać za nieregulaminowe korzystanie z jednego konta przez wielu użytkowników? Jak donosi portal RMF24.pl, powołując się na informacje przytaczane przez Wirtualnemedia.pl – popularna platforma między innymi w Polsce testuje nowe rozwiązania. Niektórzy użytkownicy Netflixa w Polsce już mogli zobaczyć wymowny komunikat. Co dalej?

Koniec współdzielenia konta na Netflix? Popularna platforma ostrzega Polaków

Piorunujące wieści dla wielu użytkowników Netflixa w Polsce! Jak się okazuje, platforma zamierza na poważnie zacząć walkę z współdzieleniem kont. Do interesujących informacji dotarł portal Wirtualnemedia.pl, na który powołuje się między innymi RMF24.pl. Niektórzy użytkownicy Netlifxa mogli już zobaczyć wymowny komunikat. Mówi on, że:

Współdzielenie konta z osobami, które mieszkają poza gospodarstwem domowym jest niezgodne z regulaminem.

Co ciekawe, Netflix dopiero testuje tego typu rozwiązanie. Polska ma być jednym z niewielu krajów, w którym odbywają się próby. Prace nad poprawieniem funkcjonowania platformy pod tym względem, mają na poważnie trwać od 2019 roku. Pomysł jeszcze nigdy nie był jednak tak blisko realizacji jak teraz. W RMF24.pl czytamy, że właśnie w 2019 roku Netflix przestrzegał, iż:

Pracuje nad rozwiązaniem, które ma z jednej strony nie zaszkodzić płacącym abonentom, a z drugiej zachęcić do zakładania własnych kont osobom, które dziś użytkują je do spółki z innymi.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNA PROGNOZA NA LUTY. TYLE ZAKAŻEŃ DZIENNIE W POLSCE ZAPOWIADAJĄ NAUKOWCY. TAK ŹLE JESZCZE NIE BYŁO…

Jakie konsekwencje za łamanie regulaminu wyciągnie Netflix?

Wiele osób zastanawia się, jak mogą wyglądać konsekwencje w razie wykrycia łamania regulaminu. RMF24.pl znów powołując się na Wirtualne Media donosi, że idąc za szczegółowym regulaminem korzystania z platformy – konto, które współdzielimy, może zostać zawieszone lub nawet zwyczajnie usunięte. Jak dotąd Netflix w Polsce nie stosuje jeszcze tak bezwzględnych metod. Nie wiadomo jednak kiedy testy dobiegną końca.

Wiadomo również, że podobne testy trwają we Włoszech, a w marcu zeszłego roku zaczęły się w Stanach Zjednoczonych. Tam miał wyświetlać się następujący komunikat:

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, musisz założyć własne, aby kontynuować oglądanie.

źródło: Wirtualne Media, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.