Ludzie leżący na ziemi w kościele – szokujące nagranie ze świątyni trafiło do sieci! [WIDEO]

Protest w kościele

Wydarzenie, które w ostatnim czasie miały miejsce w jednym z kościołów w Kolonii wzbudziło skrajne emocje. Otóż przed rozpoczęciem się mszy, z ławek wyszło kilka osób i położyło się na środku kościoła. Leżeli tak przez dłuższy czas, udając martwych. Żeby tego było mało, na ołtarzu pojawił się kontrowersyjny baner, a wszystko z powodu protestu, którego dopuścili się aktywiści z grupy Extinction Rebellion. Nagranie z tych wydarzeń trafiło do sieci.

Protest grupy Extinction Rebellion

6 stycznia podczas święta Trzech Króli doszło to nietypowego wydarzenia. Tuż przed rozpoczęciem się nabożeństwa w katedrze w Kolonii, kilka osób wstało z ławek i położyło się na środku świątyni, udając martwych. Ponadto na ołtarzu znalazł się baner, a z głośników słychać było głos, który mówił o degradacji środowiska oraz kościele, który nie angażuje się w dbanie o naszą planetę. Cała akcja została zorganizowana przez grupę Extinction Rebellion.

ZOBACZ TAKŻE: PROGNOZY NA LUTY – TYLE ZAKAŻEŃ DZIENNIE MA BYĆ W POLSCE

Duchowny, który miał poprowadzić mszę nie ukrywał zdziwienia i złości. Postanowił zdjąć baner z ołtarza, a także wyprowadzić protestujących z kościoła.

Podszedłem do mikrofonu i zwróciłem uwagę, że Kościół również jest zaangażowany w zachowanie działa stworzenia, ale chcemy celebrować nabożeństwo – powiedział w rozmowie z Frankfurter Rundschau Robert Kleine – dziekan katedry.

Nagranie z tych wydarzeń możecie zobaczyć poniżej:

 

Ponadto policja wszczęła dochodzenie w sprawie jednej z osób protestujących, która stawiała opór podczas wyprowadzania z kościoła. Skutkowało to zranieniem dwóch osób. W związku z tym rozpoczęło się postępowanie w sprawie naruszenia ustawy o zgromadzeniach i wtargnięcia na teren świątyni.

Co myślicie o tego typu wydarzeniach?

 

źródło: twitter.com, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.