Konie nadal będą wozić ludzi na Morskie Oko. PiS odrzucił poprawkę ustawy

konie nadal będą wozić

Konie nadal będą wozić ludzi na Morskie Oko! Jak donosi portal eska.pl, powołując się na Twitterowy wpisy posła Koalicji Obywatelskiej, Dariusza Jońskiego, partia rządząca odrzuciła poprawkę ustawy, która miała regulować losy zwierząt ciągających turystów po wymagających, tatrzańskich szlakach. Padały propozycje, aby zwierzęta były zastępowane choćby przez meleksy. Teraz jednak wiadomo, że nic takiego nie nastąpi. Jak podaje eska.pl, jednym z argumentów oddalenia poprawki było stwierdzenie, że „górale dbają o konie”. Internauci się z tym jednak nie zgadzają. Na dowód publikują chwytające za serce fotografie wycieńczonych zwierząt.

Konie nadal będą wozić ludzi ma Morskie Oko! Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło poprawkę ustawy, regulujące kwestię końskich zaprzęgów w Tatrach

Konie wciąż będą wozić turystów zmierzających na Morskie Oko! Ten temat od dawien dawna elektryzuje miliony Polaków. Jak tłumaczą przeciwnicy końskich zaprzęgów – chodzi przede wszystkim o dobro zwierząt, które już niejednokrotnie padały na oczach przemierzających Tatry. To widok zarówno gorszący, jak i niezwykle przykry.

Część polityków od dawna walczy z tymże procederem. Ich zdaniem konie są wystawione na potężny wysiłek, którego momentami nie są w stanie udźwignąć – dosłownie i w przenośni. Pojawiało się wiele propozycji, aby odciążyć zwierzęta. Mianowicie mowa między innymi o meleksach oraz hulajnogach elektrycznych. Wszystkie pomysły jak dotąd jednak skutecznie odrzucano.

Teraz okazuje się, że po raz kolejny poruszony drażliwy temat – przy okazji głośnej w ostatnim czasie ustawy o ochronie zwierząt. Jednakże, posłowie partii rządzącej mieli odrzucić proponowane przez posłów Koalicji Obywatelskiej poprawki.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL PRZY SZKOLE W CZĘSTOCHOWIE – BÓJKA DWÓCH NASTOLATEK NAGRANA I OPUBLIKOWANA W SIECI. NIKT Z PRZYGLĄDAJĄCYCH SIĘ OSÓB NIE REAGOWAŁ

Dariusz Joński grzmi na Twitterze: „PiS odrzucił poprawkę o zakazie wykorzystywania koni na drodze do Morskiego Oka!

Jak wcześniej wspomniano, w całą sprawę bardzo zaangażował się Dariusz Joński, a więc poseł Koalicji Obywatelskiej. Swoje racje na dany temat publikował w portalu Twitter:

W dyskusję włączył się także Konrad Kuźmiński, a więc Prezes Zarządu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Jego wpis na Twitterze prezentuje się następująco i jest bardzo wymowny:

źródło: eska.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.