Konferencja ministra zdrowia: nowe obostrzenia przez Omikron!

fatalne doniesienia

Konferencja ministra zdrowia: nowe obostrzenia przez mutację Omikron! A więc stało się – Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował o „alertowym pakiecie obostrzeń”, który wchodzi w życie w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o zasady wyjazdów za granicę w określone miejsca, ale też zaostrzenie limitów osób w konkretnych miejscach (takich jak kina czy restauracje). Obostrzenia wprowadzone zostaną 1 grudnia i początkowo mają potrwać do 17 grudnia. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Konferencja ministra zdrowia: nowe obostrzenia przez Omikron! Wchodzą w życie 1 grudnia. Co nas czeka?

A więc jednak! Nowe obostrzenia wchodzą w życie od 1 grudnia! Stało się zatem to, o czym w kuluarach mówiło się już od jakiegoś czasu. Adam Niedzielski informował, że chodzi przede wszystkim o pojawienie się nowego, niebezpiecznego wariantu koronawirusa – Omikron. Niedzielski na konferencji prasowej mówił:

Mamy do czynienia z mutacją, która stanowi ryzyko przyspieszenia pandemicznych procesów. To zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. W związku z tą informacją przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń.

O jakich obostrzeniach mowa? Po pierwsze, zmieniają się warunki podróżowania – mowa o uszczelnieniu granic. Polska wydała zakaz lotów do siedmiu krajów (RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesoto, Mozambik i Eswatini), które uznano za kraje wysokiego ryzyka. Ponadto osoby wracające z tych krajów, czeka 14-dniowa kwarantanna, bez możliwości jej skrócenia. To jednak nie koniec. Zmieniły się także limity osób, które mogą przebywać choćby w restauracjach i kinach. Ile osób będzie mogło się tam znajdować?

ZOBACZ TAKŻE: NOWY WARIANT KORONAWIRUSA OMIKRON – CO O NIM WIEMY? NAUKOWCY PRZERAŻENI

Adam Niedzielski: „Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc.” – gdzie?

Zmniejszenie limitów stało się faktem. O tym także mówiło się już od jakiegoś czasu. Nowe zasady wejdą w życie od 1 grudnia tego roku. Adam Niedzielski na konferencji prasowej mówił:

Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach.

To jednak nie koniec:

Zmniejszamy też limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana – w punktach typu siłownia, strefa fitness, podnosimy limit do 1 osoby na 15 m kw.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.