Kolejny kierowca autobusu pod wpływem narkotyków? Tym razem Rybnik

kolejny kierowca autobusu

Kolejny kierowca autobusu pod wpływem narkotyków? To już istna plaga! W Polsce od czasu tragicznego wypadku autokaru komunikacji miejskiej w Warszawie, dużo mówi się o zawodowych kierowcach przewożących ludzi. Sytuacja zagoniła się jeszcze bardziej, gdy miejsce miało kolejne zdarzenie drogowe – także w stolicy. Kierowca także był pod wpływem narkotyków. W całym kraju ruszyły testy, a na kolejne szokujące rewelacje nie trzeba było długo czekać. Jak donoszą największe krajowe media, u jednego z kierowców w Rybniku także wykryto ślady zażywania amfetaminy. Teraz czeka się na szczegółowe badania krwi.

Kolejny kierowca autobusu pod wpływem narkotyków? Tym razem Rybnik

To, co w ostatnim czasie dzieje się w środowisku kierowców autobusów, przechodzi ludzkie pojęcie. Wszystko zaczęło się od tragicznego wypadku w Warszawie, gdzie śmierć poniosła jedna osoba. Autobus spadł z wiaduktu, a jak się później okazało – jego kierowca był pod wpływem narkotyków. Nie minęło wiele czasu, a w stolicy miejsce miała następna kolizja. Tym razem obyło się bez ofiar, ale narkotesty kierowcy po raz kolejny okazały się pozytywne. W całym kraju ruszyły kontrole, a na kolejne przypadki narkotyków u zawodowych kierowców nie trzeba było długo czekać. Jak donosi między innymi portal wrc.net.pl, teraz wpadł kierowca z Rybnika.

ZOBACZ TAKŻE: TURYŚCI SKATOWALI FOKĘ, KTÓRA PODPŁYNĘŁA DO BRZEGU. OKŁADALI JĄ KIJAMI, A NASTĘPNIE ROBILI ZDJĘCIA Z NIEPRZYTOMNYM ZWIERZĘCIEM. SKANDAL W KAZACHSTANIE!

Pierwsze testy okazały się pozytywne. Teraz trwa oczekiwanie na próbki z krwi kierowcy

Rutynowe kontrole mogą pokazać, że problem jest większy niż mogło się wydawać. Pierwszy taki przypadek odnotowano w Rybniku. Choć badania nie wskazały obecności alkoholu w organizmie mężczyzny, co innego tyczyło się narkotestów. Według nich, kierowca mógł wcześniej zażywać amfetaminę. Momentalnie zlecono dokładniejsze badania z krwi. Dopiero ono potwierdzą lub wykluczą wstępne doniesienia.

Jak podaje portal wrc.net.pl, kierowcę zbadano po zakończeniu dwóch pełnych kursów. 41-latek, zanim został skontrolowany, autobusem z pasażerami jeździł około czterech godzin. O dalszych informacjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

źródło: wrc.net.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.