Turyści skatowali małą fokę, aby zrobić sobie z nią zdjęcia

turyści skatowali małą fokę

Turyści skatowali małą fokę, aby zrobić sobie z nią zdjęcia! Do przerażającej sytuacji doszło nad Morzem Kaspijskim w Kazachstanie – a konkretniej w wypoczynkowej miejscowości Kuryk. Właśnie tam wypoczywający na wakacjach skatowali niewinną fokę, która podpłynęła do brzegu. Wszystko jedynie po to, aby z nieprzytomnym zwierzęciem zrobić sobie zdjęcia. Na wszystkim „skorzystały” także dzieci, które miały nie lada atrakcję, mogąc z bliska zobaczyć malutką fokę. Na sam koniec nieprzytomnego zwierzaka wrzucono do wody – nie wiadomo czy przeżył. O wszystkim świadkowie poinformowali miejscowe służby oraz media.

Turyści skatowali małą fokę, aby zrobić sobie z nią zdjęcia. Skandal nad Morzem Kaspijskim

Szokujące wieści napłynęły z Kazachstanu, gdzie sezon wakacyjny już w pełni. Niestety, po raz kolejny z jak najgorszej strony pokazali się brutalni turyści. Tym razem ich ofiarą padła niczemu niewinna foka. Zwierzę podpłynęło dość blisko plaży i na swoje nieszczęście zostało zauważone przez wypoczywających. Ci natomiast, zamiast dać foce w spokoju odpłynąć – urządzili na nią istne polowanie.

Jak relacjonują świadkowie, kilku mężczyzn chwyciło za kije i zaczęli okładać bezbronne zwierzę. Bili je tak długo, aż to straciło przytomność. Padłą fokę wyciągnięto na ląd i zaczęto sobie robić z nią zdjęcia. Całą skandaliczną sytuację dokładnie opisuje portal Wirtualnej Polski.

ZOBACZ TAKŻE: PUŚCIŁ BĄKA PODCZAS KONTROLI POLICJI NA WROCŁAWSKIM BISKUPINIE – TERAZ W JEGO SPRAWIE ZAPADŁ WYROK! CZY JEST ADEKWATNY CO DO CZYNU?

Nieprzytomną fokę wrzucono do wody. Nie wiadomo czy zwierzę przeżyło

Po sesji zdjęciowej z padłym zwierzęciem, turyści po prostu wrzucili je do wody. Jak zeznają świadkowie, nie wiadomo, czy foka w ogóle przeżyła. O wszystkim powiadomione zostały specjalne organizacje, a także policja. Niestety nie wiadomo, jak dalej potoczą się losy bestialskich osób, które skatowały zwierzę. A to dlatego, że miejscowe władze raczej unikają tego tematu.

Co więcej, żadna z osób, które przyglądały się całemu zajściu – nie reagowała. To nie stawia świadków zajścia w dobrym świetle. WP powołując się na media z Kazachstanu podaje, że zdarza się, iż turyści są gryzieni przez miejscowe foki. Jeśli jednak nawet rzeczywiście tego typu sytuacja miała miejsce tym razem, to czy zachowanie katujących zwierzę było odpowiednie?

źródło: wp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.