Polska zagra na Mistrzostwach Świata! „Dzika karta” dla naszej reprezentacji

polska zagra na mistrzostwach świata

Polska zagra na Mistrzostwach Świata! Biało-czerwoni szczypiorniści otrzymali tak zwaną „dziką kartę” od Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. To pokłosie odwołania się Związku Piłki Ręcznej w Polsce do światowych władz handballa, a wszystko dotyczyło właśnie kwalifikacji do przyszłorocznego mundialu. Mianowicie, mecze eliminacyjne, w których wystąpić miała między innymi Polska, ze względu na pandemię koronawirusa zwyczajnie odwołano. To pozbawiło nas szans na sportową kwalifikację na turniej, jednak odwołanie przyniosło skutek. Razem z Polską, dziką kartę na Mistrzostwa Świata w Egipcie otrzymała reprezentacja Rosji.

Polska zagra na Mistrzostwach Świata! „Dzika karta” dla naszej reprezentacji, czeka nas wielki turniej

Polska piłka ręczna w ostatnich latach dosłownie sięgnęła dna. Z pewnością wiele osób pamięta znakomite emocje, jakie dostarczali nam biało-czerwoni szczypiorniści. Ekipa z między innymi Karolem Bieleckim i Sławomirem Szmalem na czele, niemal rokrocznie biła się o medale – czy to w Mistrzostwach Świata, czy Mistrzostwach Europy. W ostatnich latach zapanowała jednak posucha. Znakomite pokolenie medalistów Mistrzostw Świata odeszło, a ich zastępców niestety zabrakło.

Aktualnie trwa walka o powrót do elity i ponowne skomponowanie silnej drużyny narodowej. Ostatnie Mistrzostwa Europy pokazały światełko w tunelu. W naszej kadrze pojawiło się kilku młodych i perspektywicznych zawodników, na których można opierać całą grę reprezentacji na najbliższe lata. Okazja do kolejnego ogrywania się na wielkiej imprezie nastąpi już na początku przyszłego roku – a wszystko dzięki „dzikiej karcie”, którą Polsce wręczyła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNY KIEROWCA AUTOBUSU POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW? TYM RAZEM RYBNIK! TRWA OCZEKIWANIE NA WYNIKI TESTÓW Z KRWI KIERUJĄCEGO

Mistrzostwa Świata 2021 odbędą się w Egipcie. „Dzika karta” także dla Rosji

Wiadomość o przyznaniu Polsce „dzikiej karty” niezmiernie ucieszyła wszystkich rodzimych pasjonatów szczypiorniaka. Oznacza to, że początek przyszłego roku okraszony będzie dodatkowymi emocjami, związanymi właśnie z rywalizacją naszej reprezentacji na mundialu, który odbędzie się w Egipcie.

Poza Polską, federacja postanowiła przyznać „dziką kartę” także reprezentacji Rosji. Nasza kadra po raz ostatni na Mistrzostwach Świata wystąpiła w roku 2017 – wtedy czempionat odbywał się we Francji. Na mundial w roku 2019, naszej kadrze niestety nie udało się zakwalifikować. Tym razem przez pandemię koronawirusa, awansu nie udało się uzyskać przez sportową rywalizację, ale z pomocą przyszło pozytywnie rozpatrzone odwołanie.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.