Kolejne reakcje alergiczne po szczepionce na COVID-19! Jest się czego obawiać?

Kolejne reakcje alergiczne po

Kolejne reakcje alergiczne po szczepionce na koronawirusa wystąpiły u kolejnych dwóch osób. W mediach pojawia się coraz więcej informacji na ten temat, a co ciekawsze u jednej z osób, która miała powikłania, nie była wcześniej alergikiem. Czy w takim razie jest się czego obawiać? Zobaczcie!

Temat szczepień na koronawirusa wzbudza wiele kontrowersji. Nie da się ukryć, że wiele osób obawia się przyjęcia preparatu, który został stworzony w tak krótkim czasie. Trzeba jednak podkreślić, że reakcja alergiczna występująca po przyjęciu szczepionki nie jest niczym nowym, a osoby, które decydują się na szczepienie doskonale wiedzą, co może im grozić. W mediach pojawia się coraz więcej artykułów o kolejnych osobach, u których stwierdzono powikłania. W jakim są stanie?

Kolejne reakcje alergiczne po szczepionce na COVID-19!

W amerykańskiej prasie pojawiły się artykuły odnośnie do dwóch osób, których organizm źle zareagował na przyjęcie szczepionki. Są nimi pracownicy służby zdrowia na Alasce. Po 10 minutach od przyjęcia preparatu u kobiety wystąpiła silna reakcja alergiczna, jednak nie była ona zagrażająca jej życiu. Pojawiły się u niej takie objawy jak rumień, wysypka i duszności. Jednak po podaniu adrenaliny i leków przeciwhistaminowych wszystko wróciło do normy. Kobieta była już wcześniej alergiczką. Lekarze doskonale zdają sobie sprawę, że takie objawy mogą wystąpić po przyjęciu szczepionek BioNTech i Pfizer:

Po zgłoszeniach o anafilaksji w Anglii spodziewaliśmy się, że taki efekt uboczny może wystąpić. Wszystkie ośrodki, które przeprowadzają szczepienia na Alasce, muszą mieć pod ręką leki na reakcję alergiczną, tak było w przypadku Juneau

Natomiast u mężczyzny, który również przyjął szczepionkę i nie był wcześniej alergikiem, pojawiły się łagodniejsze objawy, jak zawroty głowy, obrzęk oczu i drapanie w gardle. Wszystkie wystąpiły również po 10 minutach od przyjęcia preparatu. Firma Pfizer od razu zaznaczyła, że dokładnie przyjrzy się tym osobom, które źle zareagowały na przyjęcie ich szczepionki.

Zobaczcie również: Szczepionki Pfizer i BioNTech nie dla alergików! Dwoje pracowników służby zdrowia z powikłaniami!

Dodajmy, że firma Pfizer przypomniała również, że w opisie szczepionki na COVID-19 wyraźnie jest zawarte, że w czasie podania preparatu i zaraz po nim, osoba, która go przyjęła, musi być objęta nadzorem medycznym. Producent zaznaczył również, że dmucha na zimne, ale również ma powody do kolejnych badań:

Będziemy musieli przeprowadzić dokładne badania, aby określić, czy należy zmienić zalecenia dotyczące użytkowania szczepionki

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków już teraz apeluje, aby alergicy skonsultowali ze swoim lekarzem, czy nie są uczuleni na którykolwiek ze składników szczepionki.

Źródło: o2.pl. Wprost.pl. Spiderweb.pl. Instagram