Kolejne ciało wyłowione z jeziora: czy to następna ofiara mordercy?

Wieści płynące z Cypru mrożą krew w żyłach. Postępowanie policji, osoba odpowiedzialna za liczne zbrodnie i ofiary – masa informacji ciężkich do przyjęcia. Kolejne ciało wyłowione z jeziora. Zastanawiający jest fakt czy człowiek może dopuścić się aż tak brutalnych czynów?

Sprawa dotyczy wyłowienia ciała z jeziora Mitsero na Cyprze. Prawdopodobnie jest to 8-letnia dziewczynka, która zaginęła w 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że padła ofiarą seryjnego mordercy, kapitana cypryjskiej Gwardii Narodowej. Z wstępnych informacji wynika, że jest on odpowiedzialny za 7 zabójstw! Ciało dziewczynki było w zaawansowanym stanie rozkładu, znalezione w walizce w jeziorze.

Kim jest ofiara?

Jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, a ciało dziewczynki to 8-letnia Elena Natalia Bunea, to jej matka również została znaleziona w tym jeziorze w kwietniu 2018 roku. Te informacje pochodzą z lokalnych raportów. Niemniej jednak świat czeka na więcej informacji. Tymczasem policja szuka w tym jeziorze trzeciej walizki, o której powiedział sam podejrzany.

Działania policji pod znakiem zapytania

Nicos Metaxa jest określany pierwszym seryjnym mordercą na Cyprze. Umawiał się ze swoimi ofiarami przez Internet. Co więcej, były to imigrantki o niskim statusie społecznym. Policja stwierdziła, że dostała sporą ilość informacji od świadków na temat podejrzanego, jednak władze oskarżono o zaniedbanie prowadzenia śledztwa. Sprawy mają się na tyle poważnie, że prezydent Nicos Anastasiades zwolnił głównego policjanta odpowiedzialnego za sprawę. Natomiast dzień później Minister Sprawiedliwości, Lonas Nicolaou, podał się do dymisji.

Podsumowując, ofiar jest więcej. W kwietniu w stolicy Cypru znaleziono ludzkie szczątki. Co więcej, zauważył je mężczyzna robiący zdjęcia, który zgłosił niepokojące obawy. W późniejszym czasie okazało się, że nie tylko wspomniane kolejne ciało wyłowione z jeziora to ofiara Nicosa Metaxy. 

zdjęcie: źródło thesun.uk.com

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.