Kobieta zmarła po tym, jak dentysta usunął jej 10 zębów

Kobieta zmarła

Kobieta zmarła po tym, jak dentysta usunął jej 10 zębów. Doktor Tushar Patel to dentysta, który zajął się leczeniem pacjentki. W ciągu dwóch dni wyrwał kobiecie wszystkie górne zęby, nie zabezpieczając ran, ani nie zszywając dziąseł. Po drugim spotkaniu u dentysty, pacjentka dostała krwotoku z jamy ustnej. Niestety nie udało się jej uratować, a przyczyną śmierci była zbyt duża utrata krwi.

Śmierć po wyrwaniu zębów

Kobieta zmarła po tym, jak dentysta usunął jej wszystkie górne zęby. Jak wynika z prowadzonej dokumentacji medycznej, kobieta miała zaawansowaną chorobę dziąseł. Co ważne, pacjentka poinformowała lekarza o przyjmowanych lekach. Mianowicie chodzi o Warfarin. To lek, który stosuje się od blisko 50 lat i ma działanie przeciwzakrzepowe. Najpierw w dniu 13 lipca Patel usunął pacjentce pięć zębów. Kolejne pięć dni później. Kilka godzin po usunięciu ostatnich pięciu zębów kobieta doznała rozległego krwawienia z dziąseł. Dokumentacja medyczna potwierdza, że podczas wizyt rany pacjentki nie były zabezpieczane ani zszywane. Kobieta udała się na pogotowie ratunkowe w King’s College Hospital w Londynie, ale została zwolniona do domu zaraz po zatamowaniu krwawienia. Gdy wróciła do domu upadła i została przewieziona z powrotem do tego samego szpitala. Niestety nie udało się jej uratować. Przyczyną śmierci był krwotok z dziąseł.

ZOBACZ TAKŻE: PELERYNA NIEWIDKA – NOWE ODKRYCIE TWÓRCY KAMUFLAŻU WOJSKOWEGO

„Zawsze staram się zapewnić jak najlepszą opiekę moim pacjentom”

Generalna Rada Stomatologiczna postawiła Patelowi łącznie osiem zarzutów związanych z leczeniem pacjentki. Według raportu były to podstawowe błędy, które bezpośrednio narażały pacjentkę na utratę zdrowia lub życia. Nie był to pojedynczy błąd, lecz cała seria. Na przesłuchaniu Patela stwierdzono, że dentysta miał wyrzuty sumienia i przeprosił rodzinę kobiety. Podczas przesłuchania powiedział:

Śmierć pacjenta jest tragedią, składam szczere kondolencje rodzinie zmarłej. Zawsze staram się zapewnić jak najlepszą opiekę moim pacjentom, jednak akceptuję ustalenia Generalnej Rady Stomatologicznej i głęboko żałuję, że w mojej praktyce pojawiły się braki.

Wyrok sądu w sprawie dentysty będzie ogłoszony 11 listopada 2019 roku.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.